Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Jak se dostat do přístavu Helsinki

  • Helsinki Trajektový Prístav Autem

    V trajektovém prístave Helsinky jsou 3 terminály. Helsinky Olympia terminál (Jih) Pužíva se pro plavby do Stockholmu, Olympia terminál je približne 1.8km z mestského centra Helsinek, 179 km od Tampere a 166 km z Turku. Z Tampere následujte dálnici E12 do Helsinek a z Turku dálnici E18. Helsinky Vuosaari, Hansa Terminál (Východ): Používá se pro plavby do Rostocku, Hansa Terminál je 16km od mestského centra Helsinek. Vydejte se po ceste 170/Itäväylä, zabocte doleva v Meripellontie a následujte informacní tabule do terminálu. Helsinky West Terminal Používá se pro plavby do Tallinnu, West terminál je približne 2.4 km z mestského centra Helsinek, 179 km z Tampere a 166 km z Turku. Z Tampere se vydejte po dálnici E12 do Helsinek a z Turku E18.

  • Helsinki Trajektový Prístav Adresa

    Olympia terminal Eteläsatama (South Harbour) Olympiaranta 1 FIN-00140 Helsinki tel. +358 (0)600 174 552 fax. +358 (09) 180 4311 West Harbour Terminal Länsiterminaali L4 Hietasaarenkuja 8 00220 Helsinki Tel. +358 600 157 00 (1,64€ call + lnc) Fax. + 358 9 685 3909 East Harbour, Vuosaari, Hansa Terminal Provianttikatu 5 00980 Helsinki Tel. +358 (0)600 157 00 (1,64 €/call)

  • Ubytování v Helsinki

    Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Helsinki před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Helsinki pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!

Služby trajektové přepravy v Helsinki

Průvodce přístavem Helsinki

Co dělat v Helsinkách?

V Helsinkách je toho mnoho k vidění, a to jak z hlediska architektury, historie i přírody. Za zlatý hřeb lze považovat námořní pevnost Suomenlinna, která byla vybudována v polovině 18. století, kdy na Baltu fungovala jako největší pevnost svého druhu. Současný název Suomenlinna (v překladu Finský hrad) dostal komplex staveb až po získání nezávislosti, původně se jmenoval Sveaborg (v překladu Švédský hrad). Dnešní Suomenlinna představuje památku, kde to stále žije - nachází se zde muzea, restaurace i kavárny. V roce 1991 se tento komplex staveb stal součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Z přístavu Kauppatori se lze kromě pevnosti Suomenlinna dostat i do zoologické zahrady nebo k ortodoxnímu kostelu Uspenski, který se nachází východně od přístavu. Na seznam, kam se podívat, si připište i velkou protestantskou katedrálu, kterou najdete na Senátním náměstí (severně od Kauppatori). Okolí hlavního železničního nádraží představuje ráj pro nákupy i místo, kam vyrazit za uměním - na náměstí u nádraží je totiž galerii Ateneum. Kdo se rozhodne vydat od nádraží směrem na sever, neměl by podél Mannerheimintie minout několik významných staveb jako budovu parlamentu, Finské národní muzeum či halu Finlandia, což je jedna z nejvýznamnějších staveb slavného architekta Alvara Aalta. Kromě mnoha památek a kulturního vyžití by si minimálně milovnící gastronomie neměli nechat ujít tzv. Helsinki Street Food Festival. Tradiční finská kuchyně byla ovlivněna i jinými národy (Rusko, Švédsko aj.) a vládnou jí lokální potraviny jako například lesní plody, ryby, sobí a losí maso, houby. Oblíbené jsou zde polévky - hrachová, špenátová, rybí, houbová. Místní speciality potom představuje Stroganov (dušené sobí maso) nebo Palapaisti (dušené hovězí s mrkví, smetanou a bílým pepřem). Jako zákusek prostě musíte vyzkoušet Laskiaispullu (brioška z kynutého těsta s kardamonem, mandlovým krémem a šlehačkou).

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.