Z přístavu Helsinki ve Finsku plujú trajekty do Tallinnu, Štokholm, Mariehamn & Travemunde. Přístav Helsinki propojuje Finsko a Estonsko, Švédsko, Alandy & Německo, přičemž je zde na výběr z 16 plavby denně.
Doba plavby se na trase Tallinn - Travemunde pohybuje mezi 2 hodin a 30 hodin 30 minut..
Ačkoli na této stránce je stručné shrnutí, informace o plavbě se mohou lišit v závislosti na ročním období, a proto Vám doporučujeme, abyste si vyhledali časy a ceny v našem vyhledávači cen pro Helsinki.
Helsinky byly založeny v roce 1550 a v roce 1812 se z nich stalo hlavní město Finska. Nachází se na pobřeží Finského zálivu a patří k nejdůležitějším městům na severu Evropy, a to mj. díky tomu, že je místní přístav největší nejen ve Finsku, ale také druhý největší v severských zemích. Trajekty směřují do švédského Stockholmu, německého Travemünde a estonského Tallinu.
V Helsinkách je toho mnoho k vidění, a to jak z hlediska architektury, historie i přírody. Za zlatý hřeb lze považovat námořní pevnost Suomenlinna, která byla vybudována v polovině 18. století, kdy na Baltu fungovala jako největší pevnost svého druhu. Současný název Suomenlinna (v překladu Finský hrad) dostal komplex staveb až po získání nezávislosti, původně se jmenoval Sveaborg (v překladu Švédský hrad). Dnešní Suomenlinna představuje památku, kde to stále žije - nachází se zde muzea, restaurace i kavárny. V roce 1991 se tento komplex staveb stal součástí světového kulturního dědictví UNESCO.
Z přístavu Kauppatori se lze kromě pevnosti Suomenlinna dostat i do zoologické zahrady nebo k ortodoxnímu kostelu Uspenski, který se nachází východně od přístavu. Na seznam, kam se podívat, si připište i velkou protestantskou katedrálu, kterou najdete na Senátním náměstí (severně od Kauppatori). Okolí hlavního železničního nádraží představuje ráj pro nákupy i místo, kam vyrazit za uměním - na náměstí u nádraží je totiž galerii Ateneum. Kdo se rozhodne vydat od nádraží směrem na sever, neměl by podél Mannerheimintie minout několik významných staveb jako budovu parlamentu, Finské národní muzeum či halu Finlandia, což je jedna z nejvýznamnějších staveb slavného architekta Alvara Aalta.
Kromě mnoha památek a kulturního vyžití by si minimálně milovnící gastronomie neměli nechat ujít tzv. Helsinki Street Food Festival. Tradiční finská kuchyně byla ovlivněna i jinými národy (Rusko, Švédsko aj.) a vládnou jí lokální potraviny jako například lesní plody, ryby, sobí a losí maso, houby. Oblíbené jsou zde polévky - hrachová, špenátová, rybí, houbová. Místní speciality potom představuje Stroganov (dušené sobí maso) nebo Palapaisti (dušené hovězí s mrkví, smetanou a bílým pepřem). Jako zákusek prostě musíte vyzkoušet Laskiaispullu (brioška z kynutého těsta s kardamonem, mandlovým krémem a šlehačkou).