Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2607 tras a 708 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Fínsko

Finsko - nebo jak se země oficiálně jmenuje - Finská republika - se nachází v severní Evropě. Leží mezi Švédskem a Ruskem a je známá po celém světě pro své okouzlující zasněžené lesy a příjemné letá.

Ačkoliv lidé ve Finsku mají pověst, že jsou rezervovaní, ve skutečnosti jsou milí a srdeční.

I když je země rozlehlá, Finsko nabízí mnoho možností pro cestování a je snadno přístupné. Z Německa, Polska, Ruska, Švédska a Estonska je trajekt jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Finska.

Helsinky jsou jedním z nejrušnějších přístavů ve Skandinávii a je to místo, kde kotví většina trajektů směřujících do Finska. Dalsí přístavy jsou Turku a Naantali, oba trochu dále na jihozápadním pobřeží.

K dispozici je také plavba přes Botnický záliv ze Švédska do finského přístavu Vaasa, což je v podstatě alternativě k jízdě stovek kilometrů autem.

Některé trajekty mezi Švédskem a Finskem se zastavují na Alandských ostrovech - což je finská autonomní oblast. Není to jen úžasné místo, ale také oblast osvobozena od daňových předpisů EU, což umožňuje prodej bezcelního zboží na palubě trajektu během výletu do pevninské části Finska.

Nejvíce populární a častá plavba probíhá mezi estonským přístavem Tallin a finskými Helsinkami. Trajekty jsou provozovány společnostmi jako je Viking Line nebo Tallink Silja a cesta trvá pouze 2 hodiny.

Trajekty v této části světa jsou velmi luxusní a jejich paluby jsou plněné obchodů, restaurací a barů. Mnoho cestujících si rezervuje plavbu jen kvůli zábavě na palubě, aniž by vůbec vystoupili z lodi, když zakotví v přístavu.

Finsko má výborné železniční síť, táhnoucí se od Helsinek až po Kolari v Laponsku. Výborně rozvinutá je i autobusová síť, která pokrývá více než devadesát procent veřejných komunikací, i když samozřejmě můžete krajinu prozkoumat i ve vlastním vozidle.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Viking Line
  • Zjistit cenu
 • Finnlines
  • Zjistit cenu
 • Tallink Silja
  • Zjistit cenu
 • Eckerö Line
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Fínsko