COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Finsko

Finsko, popřípadě oficiální název Finská republika, se nachází v severní Evropě. Země leží mezi Švédskem a Ruskem a je známá po celém světě pro své okouzlující zasněžené lesy a příjemná léta.

Co dělat ve Finsku?

Při plánování návštěvy Finska se vaše kroky pravděpodobně neobejdou bez zastávky v hlavním městě, kterým jsou Helsinky, a to z toho důvodu, že se jedná o centrum s nejrušnějším přístavem. To by samo o sobě nemuselo být nikterak lákavé. Když ovšem připojíme informaci o tom, že součástí Helsinek je i 330 ostrůvků a že je zde uvolněná atmosféra, už se sem možná těšíte o malinko víc. O Finech se tvrdí, že jsou rezervovaní, není to ovšem úplně pravda - ve skutečnosti jsou milí, srdeční a pozitivně naladěni. To poznáte nejen během dne, ale i večer v některé z místních hospůdek či barů. Za nejživější část města se považuje čtvrť Kallio.

Helsinky nabízí něco i milovníkům architektury. Za naprostý skvost se považuje hlavní vlakové nádraží. Za návštěvu stojí navíc katedrála Tuomiokirko, Národní divadlo, Finské národní muzeum nebo vojenská pevnost Suomenlinna, která byla připsána na seznam světového dědictví UNESCO. Najdete ji jen 15 minut od hlavního města. Nedaleko Helsinek je také zoologická zahrada, konkrétně na ostrově Korkeasaari, popřípadě skanzen, který se pro změnu nachází na ostrově Seurasaari.

Za zmínku stojí místní gastronomie - setkáte se s odlišnostmi, minimálně co se obědu týká. Běžně se ve Finsku zasedá ke stolu už kolem jedenácté hodiny a tradičně se začíná pečivem s máslem či pomazánkou. Následně se podává hlavní chod, kterým bývá velmi často národní pokrm - hustá hrachová polévka (v jídelníčku ji najdete pod názvem Hernekeitto).

Jak se nejlépe dostat do Finska?

I když je země rozlehlá, Finsko je trajektem snadno přístupné z Německa, Polska, Ruska, Švédska a Estonska. Právě mezi estonským přístavem Tallin a finskými Helsinkami operují společnosti jako je Viking Line nebo Tallink Silja, přičemž cesta trvá pouhé dvě hodiny. Helsinky jsou jedním z nejrušnějších přístavů v celé Skandinávii, další přístavy jsou Turku a Naantali (oba více na jihozápadě země). K dispozici je také plavba přes Botnický záliv, a to ze Švédska do finského přístavu Vaasa.

Některé trajekty mezi Švédskem a Finskem zastavují na Alandských ostrovech, které představují finskou autonomní oblast. Není to jen úžasné místo, ale také oblast osvobozena od daňových předpisů Evropské unie, což umožňuje prodej bezcelního zboží na palubě trajektu během výletu na pevninskou část Finska.

Trajekty přepravující pasažéry v této části světa jsou velmi luxusní a jejich paluby plné obchodů, restaurací a barů. Mnoho cestujících si rezervuje plavbu jen kvůli zábavě na lodi, aniž by z ní v přístavu vůbec vystoupili.

Finsko má výbornou nejen železniční síť, která se táhne od Helsinek až po Kolari v Laponsku, stejně tak má kvalitní síť autobusové dopravy, která pokrývá přes devadesát procent veřejných komunikací. Země se dá snadno prozkoumat i ve vlastním či pronajatém vozidle.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Finska?

Vhodným obdobím pro návštěvu Finska jsou letní měsíce (květen až září), kdy jsou teplotní podmínky nejlepší. Na jihu země dosahují až 30°C, což přímo vybízí k vodním radovánkám. Pokud plánujete zimní dovolenou, lyžování je nejlepší v březnu a dubnu. Začátek roku (leden-únor) jsou zimy velmi kruté, teploty jsou hluboko pod bodem mrazu.

Populární provozovatelé trajektů

  • 3 plavby denně 2 hod 30 min
  • Zjistit cenu
  • 20 plavby denně 5 hod 25 min
  • Zjistit cenu
  • 20 plavby denně 6 hod 20 min
  • Zjistit cenu
  • 10 plavby denně 4 hod 50 min
  • Zjistit cenu
  • 2 plavby denně 1 hodina 45 min
  • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Finsko