Trajekt z Bari do Igoumenitsy

Trajektová trasa Bari Igoumenitsa spojuje Itálie s Řecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Ventouris Ferries se plaví 8 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 11 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 8 krát za týden, plavba trvá od 8 hod 30 min.

Celkově je tu 16 plaveb týden na trase z Bari Igoumenitsa mezi Itálie a Řecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Bari - Igoumenitsa

Průměrné ceny na trase Bari Igoumenitsa

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Bari Igoumenitsa je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Bari

Italské město Bari, které se nachází v provincii Bari, leží na pobřeží Jaderského moře. Město je asi nejvíce známé svou univerzitou a námořním přístavem. Najdete v něm různé turistické zajímavosti, včetně baziliky sv Mikuláše (tal. Basilica di San Nicola), která byla postavena v 11. století, aby se v ní uložili ostatky sv Mikuláše, které jsou nyní umístěny pod oltářem v kryptě kostela. Navštívit byste měli i katedrálu San Sabino, která byla postavena v letech 1034 - 1178. Byly zde uloženy ostatky původního patrona města, svatého Sabina.

Přístav v Bari je jedním z nejdůležitějších v regionu - je to centrum pro námořní dopravu mezi Itálií, Blízkým východem a balkánskými regiony. Město má dva přístavy. Starší přístav se nachází blíže ke starému městu a je využíván hlavně menšími loděmi a rybářskými plavidly. Nový, moderní, přístav nabízí cestujícím destinace jako Durres, Igoumenitsa, Cephalonia, Korfu, Patras, Kotor a Dubrovník. Plavby na Korfu mohou trvat 8 hodin a jsou k dispozici pouze během letních měsíců. Plavby do Igoumenitsa trvají 9 hodin a 30 minut a fungují iv létě. Nový přístav nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování.

Průvodce přístavem Igoumenitsa

Igoumenitsa, hlavní město prefektury Thesprotia, je jedním z nejdůležitějších přístavů v Řecku, nachází se 92 km od Ioannina. Je to moderní město, jedna z bran do zemí západní Evropy a je hlavním centrem provozu v Jaderském moři.
V dávných dobách byla Igoumenitsa známá jako Titani a byla jedním z nejdůležitějších měst.
Místní ekonomika je založena na zemědělství, živočišní výrobě, rybolovu, obchodování, řemeslech, cestovním ruchu, a konečně, čím dál více na dopravě. Igoumenitsa je velmi důležitá námořní brána pro vstup na území Řecka. Vzhledem ke své blízkosti k Itálii, obyvatelé Igoumenitsy často tam jezdí na nákupy, a v létě Italové rádi navštěvují místní pláže k rekreaci.