Trajekt z Ancony do Patrasu

Trajektová trasa Ancona Patras spojuje Itálie s Řecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 5 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 22 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 8 krát za týden, plavba trvá od 21 hod 30 min.

Celkově je tu 13 plaveb týden na trase z Ancona Patras mezi Itálie a Řecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Ancona - Patras

Průměrné ceny na trase Ancona Patras

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ancona Patras je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Ancona

Ancona se nachází v regionu Marche ve střední Itálii, asi 280 km severovýchodně od Říma. Město se rozprostírá na pobřeží Jaderského moře, mezi pohořími Monte Conero a Monte Castagno. Přístav v Anconě je jedním z hlavních přístavů v oblasti Jaderského moře a je určen hlavně pro osobní přepravu. Hlavní památkou města je pozoruhodná gotická katedrála sv. Cyriaka (San Ciriaco je patron města), která byla vysvěcena na počátku 11. století a dokončena v roce 1189. Je charakteristická svou dvanáctibokou kupolí, později upravenou pod dohledem Margaritone d'Arezzo, a to konkrétně v roce 1270. Průčelí má gotický portál, který se připisuje architektovi Giorgio da Como (1228).

Přístav je oblíbeným pro lidi cestující do Jadranské pánve, včetně Řecka, Turecka, Chorvatska, Albánie a Černé Hory. K populárním destinacím patří například Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrovník, Bari, Patras či Igoumenitsa. V přístavu Ancona najdete kavárnu, toalety a obchod. K dispozici je také parkoviště s možností krátkodobého nebo dlouhodobého parkování. Jsou zde také vyznačená parkovací místa pro zdravotně postižené řidiče.

Průvodce přístavem Patras

Patras je třetí největší město v Řecku a hlavní město prefektury Achaea v západním Řecku.
První stopy osídlení na Patras jsou z třetího tisíciletí před n.l. Za vlády římského impéria město se značně vyvinulo a stalo se důležitým obchodním a průmyslovým centrem Středomoří.
Na konci 3. století Patra zažila silné zemětřesení, které mohlo mít za následek úpadek města, trvající až do poloviny 9. století.
Ze zachovaných památek nyní zůstaly pouze Odeon (2. st.) a pozůstatky byzantského opevnění.
Dnes je Patras považován za jedno z nejkrásnějších měst v Řecku a je velice populární mezi turisty.