Trajekt z Benátek do Patrasu

Trajektová trasa Benátky Patras spojuje Itálie s Řecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 2 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 32 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 2 krát za týden, plavba trvá od 32 hod.

Celkově je tu 4 plaveb týden na trase z Benátky Patras mezi Itálie a Řecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Benátky - Patras

Průměrné ceny na trase Benátky Patras

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Benátky Patras je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Benátky

Benátky, "město kanálů", je hlavním městem regionu Veneto a provincie Benátky v Itálii. Město se skládá z více než 100 ostrovů, mnoho z nich spojuje mosty a kanály k usnadnění nekonečného provozu přes vodu. Město se nachází v benátské laguně na pobřeží Jaderského moře. Benátky byly založeny v roce 421 n.l. Od roku 1000 do asi 1630 n.l. Benátky byly silnou námořní říší, která ovládala obchod s kořením. Neuvěřitelné bohatství města se odrazilo v pozlacených palácích a vilách, ležících na hlavní ulici Grand Canal. Soukromé bohatství vlivných občanů umožnilo jim objednávat díla od nejlepších italských i zahraničních umělců pro ozdobení svých paláců, sálů a kostelů, které lákají milovníky umění i dnes.

Průvodce přístavem Patras

Patras je třetí největší město v Řecku a hlavní město prefektury Achaea v západním Řecku.
První stopy osídlení na Patras jsou z třetího tisíciletí před n.l. Za vlády římského impéria město se značně vyvinulo a stalo se důležitým obchodním a průmyslovým centrem Středomoří.
Na konci 3. století Patra zažila silné zemětřesení, které mohlo mít za následek úpadek města, trvající až do poloviny 9. století.
Ze zachovaných památek nyní zůstaly pouze Odeon (2. st.) a pozůstatky byzantského opevnění.
Dnes je Patras považován za jedno z nejkrásnějších měst v Řecku a je velice populární mezi turisty.