Trajekt z Benátek do Igoumenitsy

Trajektová trasa Benátky Igoumenitsa spojuje Itálie s Řecko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Minoan Lines se plaví 4 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 27 hodin. zatímco Trajekty společnosti Anek Superfast se plaví 2 krát za týden, plavba trvá od 25 hod 30 min.

Celkově je tu 6 plaveb týden na trase z Benátky Igoumenitsa mezi Itálie a Řecko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Benátky - Igoumenitsa

Průměrné ceny na trase Benátky Igoumenitsa

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Benátky Igoumenitsa je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Benátky

Benátky, "město kanálů", je hlavním městem regionu Veneto a provincie Benátky v Itálii. Město se skládá z více než 100 ostrovů, mnoho z nich spojuje mosty a kanály k usnadnění nekonečného provozu přes vodu. Město se nachází v benátské laguně na pobřeží Jaderského moře. Benátky byly založeny v roce 421 n.l. Od roku 1000 do asi 1630 n.l. Benátky byly silnou námořní říší, která ovládala obchod s kořením. Neuvěřitelné bohatství města se odrazilo v pozlacených palácích a vilách, ležících na hlavní ulici Grand Canal. Soukromé bohatství vlivných občanů umožnilo jim objednávat díla od nejlepších italských i zahraničních umělců pro ozdobení svých paláců, sálů a kostelů, které lákají milovníky umění i dnes.

Průvodce přístavem Igoumenitsa

Igoumenitsa, hlavní město prefektury Thesprotia, je jedním z nejdůležitějších přístavů v Řecku, nachází se 92 km od Ioannina. Je to moderní město, jedna z bran do zemí západní Evropy a je hlavním centrem provozu v Jaderském moři.
V dávných dobách byla Igoumenitsa známá jako Titani a byla jedním z nejdůležitějších měst.
Místní ekonomika je založena na zemědělství, živočišní výrobě, rybolovu, obchodování, řemeslech, cestovním ruchu, a konečně, čím dál více na dopravě. Igoumenitsa je velmi důležitá námořní brána pro vstup na území Řecka. Vzhledem ke své blízkosti k Itálii, obyvatelé Igoumenitsy často tam jezdí na nákupy, a v létě Italové rádi navštěvují místní pláže k rekreaci.