Trajekt z Algecirasu do Ceuty

Trasa trajektu z Algeciras Ceuta spojuje Španělsko s Španělsko i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Balearia provozuje své plavby až 7 krát den, Trasmediterranea 3 krát den & Trajekt společnosti FRS Iberia je k dispozici 4 krát den.

Celkově jsou tady v nabídce 14 plavby den na trase z Algeciras Ceuta mezi Španělsko a Španělsko, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Provozovatelé trajektů na trase Algeciras - Ceuta

Průměrné ceny na trase Algeciras Ceuta

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Algeciras Ceuta je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Algeciras

Algeciras je přístavní město v jižním Španělsku, které je významným dopravním uzlem a průmyslovým městem. Přístav hraje důležitou roli v ekonomice města, protože slouží jako hlavní nástupní místo pro přepravu mezi Španělskem a marockým přístavem Tanger, a také z/do jiných přístavů v Maroku a na Kanárských ostrovech. Pro město je důležitý rybářský průmysl, ale i vývoz místních produktů, včetně obilovin, tabáku a hospodářských zvířat. Algeciras je populární turistickou destinací a ačkoli to není mimořádně krásné město, má svůj drsný půvab a podařilo se mu udržet si skutečnou přístavní atmosféru, na rozdíl od mnoha jiných španělských letovisek.

Přístav je jedním z největších v Evropě i ve světě, a to hned ve třech kategoriích: překládce, nákladní a kontejnerové přepravě. Nachází se asi 20 km severovýchodně od Tarify na Rio de la Miel, nejjižnější řece na Pyrenejském poloostrově a v kontinentální Evropě. Návštěvníci mohou v blízkosti přístavu občas pozorovat plavat velryby a delfíni.

Průvodce přístavem Ceuta

Ceuta je španělská enkláva v severní Africe u Gibraltaru. Ceuta má strategické umístění, je důležitým bodem pro obchod a vojenské dobrodružství v mnoha kulturách, počínaje Kartagincí v 5. století před naším letopočtem. Od té doby, kdy Římani vzali kontrolu nad přístavním městem v 42 před n.l., Ceuta se používala pouze pro vojenské účely. Přibližně o 400 let později, Vandalové vytlačili Římany, a vláda nad městem se měnila mnohokrát v průběhu let tak dlouho, pokud Don Alfonso VI oficiálně nepředal Ceutu Carlosovi II v roce 1668. V současné době město od území Maroka odděluje Ceutská zeď.