Trajekt z Ceuty do Algecirasu

Trasa trajektu z Ceuta Algeciras spojuje Španělsko s Španělsko i nyní je provozovaná 3 lodními společnostmi. Balearia provozuje své plavby až 7 krát den, Trasmediterranea 3 krát den & Trajekt společnosti FRS Iberia je k dispozici 4 krát den.

Celkově jsou tady v nabídce 14 plavby den na trase z Ceuta Algeciras mezi Španělsko a Španělsko, s 3 lodními společnostmi. Radíme Vám porovnat společnosti navzájem, abyste obdrželi nejlepší cenu Vaši cesty.

Provozovatelé trajektů na trase Ceuta - Algeciras

Průměrné ceny na trase Ceuta Algeciras

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Ceuta Algeciras je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Ceuta

Ceuta je autonomní španělské město na severním pobřeží Afriky, které má společnou hranici s Marokem. Město je odděleno od Španělska Gibraltarským průlivem a nachází se na hranici mezi Středozemním mořem a Atlantským oceánem.

Ve městě najdete královské hradní zdi, které slouží jako obranné opevnění. K největším turistickým lákadlům patří přímořský park Parque Marítimo del Mediterráneo. Turisté zde najdou umělé pláže, bazény, vodopády, mosty. Uprostřed parku se nachází hrad, který byl inspirován městskými hradbami Ceuta. V parku je i kasino, restaurace, noční klub.

Přístav, situovaný hned vedle parku, přijímá každý den velké množství trajektů, a to převážně z Algeciras v Andalusii na jihu Španělska. Ve městě je k dispozici autobusový transfer, který ale nejede do sousedního Maroka.

Průvodce přístavem Algeciras

Algeciras je španělské přístavní město, které se nachází v jižní části země a leží na břehu Gibraltarského průlivu. Město má dlouhou námořní historií, přičemž to ale je moderní a kosmopolitní město, a to i díky své strategické poloze mezi dvěma kontinenty (Evropa a Afrika)a svému velkému přístavu. Prvním osídlením na místě dnešního města bylo římské město Iulia Traducta, v 1. století našeho letopočtu. Později v roce 711, Tarik založil na troskách římského města Al-Yazirat-al-Hadra (Zelený ostrov).

Plaza Alta, společenské centrum města, nabízí turistům celou řadu významných památek, jako například farní kostel Nuestra Señora de la Palma a malou kapli Nuestra Señora de Europa. Město má velmi zajímavou architekturu, což potvrzuje i jeho radnice, tržiště, kaple Santo Cristo de la Alameda, nebo kaple San Anton.

Přístav se nachází asi 20 km severovýchodně od Tarif na Rio de la Miel, nejjižnější řeky kontinentální Evropy. Návštěvníci, kteří cestují z přístavu, mají velkou šanci vidět během jejich plavby velryby nebo delfíni.