Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2955 tras a 619 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Alderney

Alderney, třetí největší z Normanských ostrovů, je jedním z mála zachovalých, klidných britských ostrovů, kde na vás čeká krásná příroda a klid. Ostrov je jen 2,4 km široký a 5,6 km dlouhý; počet obyvatel kolem 2000 osob. Stejně jako sousední Guernsey a Jersey, i Alderney má mírné klima, je nezávislé a s vlastní vládou. I přes blízkost ke kontinentální Francii (13 km), Guernsey (37 km), Jersey (48 km) a ostrovu Wight (96 km), se Alderney podařilo vyhnout tradičnímu cestovnímu ruchu.

Co dělat na Alderney?

Kolem tohoto ostrůvku najdete hned několik menších zálivů s krásnými plážemi - na příklad světově proslulá pláž Saye, kterou chrání skály, díky čemuž je zde moře klidnější a teplejší, tzn. ideální ke koupání. Tím, že je Saye známá, je i turisty velmi vyhledávaná. Pokud upřednostňujete soukromí, zvolte jinou pláž (na ostrově Alderney je jich hned několik) nebo navštivte přírodní rezervaci Longis, jejíž součástí jsou slaná i sladkovodní jezírka, vřesoviště, na loukách můžete pozorovat volně žijící zvířata nebo zkoumat místní rostliny.

Jak se nejlépe dostat na Alderney?

Na tento ostrov míří trajekty z různých směrů, tzn. nejen z Anglie, ale například i z Francie, kde dopravu zajišťuje společnost Manche Iles Express. Vyplouvá se z Dielette a cesta trvá 55 minut.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Alderney?

Vyhnete-li se dovolené v období školních prázdnin, ušetříte své peníze a nepotkáte zde tolik turistů. Pokud plánujete dovolenou v jiném měsíci, popř. pokud již víte, kdy budete mít volno, rezervujte si své místo na trajektu co nejdříve. Ceny plaveb obecně stoupají s poklesem volných míst na palubě.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Manche Iles Express
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Alderney