Trajekt z Rostocku do Gedseru

Linka Rostock Gedser spojuje Německo s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 10 krát v každém den s dobou plavby přibližně 1 hodina 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rostock Gedser se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Rostock - Gedser

Průměrné ceny na trase Rostock Gedser

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Rostock Gedser je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Rostock

Německé město Rostock se nachází v regionu Mecklenburg-Vorpommern na severu Německa a leží na řece Varnavě. Centrum města je zhruba 12 km jižně od pobřeží Baltského moře. Oblíbenou místní atrakcí, a možná i jednou z nejhezčích v celém okolí, je Nové náměstí (Neuer Markt) s gotickou radnicí z 13. století. Zajímavostí je, že v 18. století k ní byla přistavěna barokní fasáda a banketní sál. Na tomto náměstí je mimo jiné k vidění šest štítovních domů z 15. a 16. století. Město mělo i další příklady domů postavených v hanzovním stylu, které ohraničovaly náměstí. Ty však byly zničeny nálety v roce 1942. Rostock představuje navíc i univerzitní město, přičemž tamní univerzita byla založena v roce 1419 a je jednou z nejstarších univerzit na světě.

Přístav v Rostocku je největší v Německu a stal se jedním z nejdůležitějších v rámci celé Evropy. Je výborně dostupný a zařízený k plné spokojenosti, tzn. včetně kaváren, restaurací, nákupních center a kanceláří. Trajekty využívající tento přístav odjíždějí do Gedseru v Dánsku (cesta trvá dvě hodiny), Trelleborgu ve Švédsku (5 hodin a 45 minut) a super rychlý trajekt do finského města Hank (cesta zabere 22 hodin).

Průvodce přístavem Gedser

Gedser Odde je vesnice, která se nachází na nejjižnějším bodě Dánska a která je známá díky moři, větru a rovinné krajině. Z této vesnice, která leží na pobřeží Baltského moře, je nádherný výhled na moře směrem k evropské pevnině. A když navíc začne foukat vítr, je vesnice zřetelně vidět.

Návštěvníci vesnice nemusí být však svědky extrémní síly přírody, a to například v okamžiku, kdy obrovské vlny Baltského moře naráží na pobřeží. Vzhledem ke geografické poloze vesnice se může stát, že v její jižní části je poměrně klid, jen nedaleko, podél pobřeží, však může klidně bouřit.

Hrbolatý jižní bod u Gedser Odde se zcela liší od rozsáhlé pláže, která je jen několik set metrů na sever. Pokud navštívíte vesnici a budete mít štěstí, tak zažijete jeden z klidných dnů, kdy je možné vidět, jak ptáci poletují nad mořem.