Trajekt z Rostocku do Gedseru

Linka Rostock Gedser spojuje Německo s Dánsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Scandlines. Plavba probíhá 11 krát v každém den s dobou plavby přibližně 1 hodina 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rostock Gedser se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Rostock - Gedser

  • Scandlines
    • 11 plaveb denně 1 hod 45 min
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Rostock Gedser

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Rostock Gedser je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Rostock

Rostock je město v severní části Německa, které se nachází na řece Warnow na pobřeží Baltského moře. V 11. století na řece Warnow bylo slovanské osídlení s názvem Roztoc (znamená "prodloužení řeky") a název Rostock je odvozen od takového označení. Dánský král Valdemar I zapálil město v 116 roce za to, že místo bylo osídleno německými obchodníky. Růst města začal s jeho vstupem do Hanzy (svazek německých obchodních měst, která provozovala dálkový obchod). V 14. století to bylo silné přístavní město s 12.000 obyvateli a největší město v Meklenbursku. Lodě pro plavby v Baltském moři byly postaveny v Rostocku. V roce 1419 byla založena nejstarší univerzita v severní Evropě - Univerzita v Rostocku. Většina města byla zničena během druhé světové války v roce 1942 a 1945. Po rekonstrukci město se stalo hlavním průmyslovým centrem Německé demokratické republiky.

Průvodce přístavem Gedser

Gedser je nejjižnějším bodem Dánska a Skandinávie. Sahá do Baltského moře, nejrušnějšího místa v Dánsku.
Během doby ledové, obrovské bloky ledu pohybovali se hlouběji do ostrova, a tvořily rýhy na povrchu ostrova - důkazem toho zůstal kopcovitý terén.
Gedser má krátkou, ale velmi bohatou historii.