Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3301 tras a 671 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Bahamy

Bahamské ostrovy (neboli Bahamy) se nachází v severním Karibiku, jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Souostroví tvoří více než 700 ostrovů a přes 2000 drobných skalisek; celá oblast se může celoročně pochlubit nádherným tropickým klimatem.

Co dělat na Bahamách?

Každý ostrov nabízí něco jiného. Ať už hledáte odpočinkovou dovolenou nebo dobrodružství, Bahamy jsou tím pravým místem. Nejen, že se můžete potápět v okolí třetího největšího bariérového útesu na světě, zkoumat 23 000 čtverečních mil mangrovových bažin na ostrově Andros, na Bahamských ostrovech najdete i kilometry dlouhé pláže.

Většina pláží nabízí širokou škálu aktivit - můžete si pronajmout čluny, zkusit vodní lyže či paragliding, pro plachtění jsou ideální ostrovy Abaco, neboť okolní ostrůvky jsou různorodé a všechny stojí za prozkoumání. Na již zmíněných ostrovech Abaco najdete i pláž Treasure Cay, která byla prohlášena za jednu z deseti nejlepších na světě.

Za zmínku stojí i Národní park Lucayan, kde najdete nejdelší podvodní jeskynní systém na světě. Odpočinkový den můžete zažít na některém z místních golfových hřišť, které se úrovní řadí ke světové špičce. Pokud ovšem upřednostňujete ruch a chcete být součástí něčeho živějšího, naplánujte si návštěvu hlavního města Nassau, kde jsou kromě bezcelních obchodů a architektury zajímavé i zdejší galerie, muzea nebo pevnost Fort Charlotte z 18. století.

Jedete-li s dětmi, i pro ně je tu zábava - určitě si zamilují Ardastra Gardens, což je v podstatě malá zoologická zahrada s cca 300 druhy zvířat. Najdete zde například slavného madagaskarského lemura, africkou kozu a vzácné plameňáky.

Jak se nejlépe dostat na Bahamy?

Hlavní město Nassau na ostrově New Providence je propojeno s většinou bahamských přístavů; jedná se o vysokorychlostní plavby, které probíhají téměř každý den. Z americké pevniny (přístav Fort Lauderdale poblíž Miami) míří trajekt pouze na jedno bahamské místo, konkrétně do přístavu Freeport na Grand Bahamas. Spoje na této trase provozuje společnost Bahama Express, vyplouvá se každý den a cesta trvá pouhé 3 hodiny; plavba na Bahamy z americké Floridy již tedy nemůže být jednodušší.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Bahamy?

Tropické podnebí je ovlivněno pasátovými větry a teplým Golfským proudem. Jižní část Bahamských ostrovů potom nepodléhá výraznějším teplotním rozdílům; průměrné teploty dosahují v nejteplejším srpnu 28°C, v nejstudenějším únoru 21°C. Vzhledem k období dešťů, které trvá obvykle od května do listopadu, je hlavní sezóna od cca poloviny prosince do poloviny dubna. V těchto měsících jdou ceny nejen ubytování rapidně nahoru.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Balearia Caribbean
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Bahamy