Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3319 tras a 677 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Alžírsko

Alžírsko leží v severní části Afriky na pobřeží Středozemního moře. Díky své geografické poloze má tato země ideální polohu pro trajektovou přepravu ze španělské pevniny. Navíc, protože je Alžírsko kulturně a historicky propojené s Francií, je zde také množství plaveb právě z tohoto státu. Všechny trasy přes Středozemní moře jsou relativně dlouhé, proto je lepší, pokud si zvolíte i ubytování. Po příjezdu do cílové stanice budete odpočatí a plní sil pro nové zážitky.

Co dělat v Alžírsku?

Je to již několik let, kdy došlo k poměrně radikálním změnám - mladí lidé vyměnili tradiční oděv za trendy džíny a trika s anglickými nápisy, moderní sestřihy. Tomu, že se nejedná o módní výstřelky nové generace, ale spíše o změnu mentality, hovoří i fakt, že si místní obyvatelé pořizují psa jako domácího mazlíčka. Podle Koránu je totiž přípustné, že pouze kočka sdílí domov s člověkem.

Alžír je hlavní město Alžírska a najdete v něm mnoho zajímavých památek - například Památník mučedníků byl postaven na památku zemřelých během dlouhého boje za alžírskou nezávislost. Samotný pohled na sochy nabízí fascinující lekci o historii této země. V Alžíru rovněž najdete katolickou baziliku Notre Dame d’Afrique nebo nejstarší mešitu Alžírska, která se nazývá Djama’a el Kébir. Zamířit byste měli i do historického centra, které bylo zapsáno na seznam UNESCO.

Za návštěvu stojí i druhé největší město, Oran, kde najdete nejeden příklad arabské architektury, a to včetně železniční stanice, jejíž styl je ojedinělý (jen těžko, jestli vůbec, najdete něco podobného, a to na celém světě). Typickou místní kulturu pocítíte i z místa zvaného Ghazaouet, jedná se o vstupní bránu do Národního parku Tlemcen, oblasti s krásnými vodopády a lesy. Pláže a malebné hory se potom soustředí kolem města Annaba, které po západu slunce ožívá, resp. stává se z něj jedna z nejrušnějších oblastí celé země. Green Main Street je ještě o krok dále, a to v tom smyslu, že zde zábava začíná již v odpoledních hodinách. Díky poloze na okraji alžírského pobřeží se z tohoto místa stal středobod motoristických dobrodružství po Alžírsku.

Jak se nejlépe dostat do Alžírska?

Pokud jste se rozhodli pro cestu trajektem, jedná se určitě o skvělý způsob, jak překonat vzdálenost mezi Evropou a severní Afrikou.

Z Marseille na jižním pobřeží Francie se cestující dostanou hned do několika koutů Alžírska. Trajekty vyplouvají pravidelně do destinací jako je Alžír, Bejaia, Oran, Annaba a Skikda. Ze španělského přístavu Almería potom trajekty směřují do alžírského Oranu a Ghazaouetu.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Alžírska?

Bez ohledu na to, do kterého kouta země míříte, je Alžírsko vhodné navštívit v období duben-květen a září-říjen. Pokud ovšem milujete rozpálené slunce, potom červenec-srpen jsou pro vás ty nejlepší měsíce.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Corsica Linea
  • Zjistit cenu
 • Balearia
  • Zjistit cenu
 • Trasmediterranea
  • Zjistit cenu
 • Naviera Armas
  • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Alžírsko