Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2911 tras a 612 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Austrálie

Austrálie zahrnuje kromě pevniny australského kontinentu i ostrov Tasmánie a mnoho menších ostrovů. S celkovou rozlohou 7,69 milionu km čtverečních je Austrálie největším ostrovem na světě. Kontinent se táhne asi 3700 km ze severu na jih a 4000 km z východu na západ, což z Austrálie dělá šestou největší zemi - po Rusku, Kanadě, Číně, Spojených státech a Brazílii.

Co dělat v Austrálii?

Jen co se týká památek zapsaných na seznam UNESCO, tak jich v Austrálii najdete hned devatenáct - počínaje světovým unikátem v podobě Velkého bariérového útesu, přes několik národních parků a ostrovů, až po proslulou Budovu opery v Sydney. Ta byla navržena v roce 1956, otevřena v roce 1973 a na seznam světového dědictví byla přidána v roce 2007, a to díky jedinečnému a odvážnému designu i konstrukci dané doby. Jen kousek od tohoto unikátu uvidíte další zajímavost, konkrétně se jedná o šestý nejdelší klenutý most na světě, Harbour Bridge.

Díky zmíněným národním parkům máte jedinečnou příležitost spatřit na vlastní oči některý z místních endemitů, a to jak ze světa flory, tak i fauny. Jen těžko najdeme člověka, který by nevěděl o klokanech a medvídcích koala, kteří jsou k vidění jen a pouze v Austrálii. Lákavý je například Kakadu National Park s nádhernými vodopády, uklidňujícím šuměním nebo krokodýly, kteří jsou doslova neskuteční.

Za zmínku stojí samozřejmě i místní pláže, v tom je výjimečné město Sydney se svým pobřežím, kde jsou pláže vzdáleny od centra města pouhých třicet minut. Těšit se můžete na průzračně čistou vodu, písčité pláže a krásné výhledy zahrnující delfíny nebo i velryby ve volné přírodě. Pravděpodobně nejznámější je pláž Bondi Beach, která má nejlepší dopravní dostupnost a mnoho stylových barů či kaváren.

Jak se nejlépe dostat do Austrálie?

Do Austrálie se dostanete hned s několika společnostmi jako například Sealink, Rottnest Express, Spirit of Tasmania, Rottnest Fast Ferries. Vyplouvá se často, přičemž cestování trvá i pouhých 20 minut (záleží na místě, ze kterého se vyplouvá).

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Austrálie?

Australské podnebí je rozmanité - pocítíte zde tropy, subtropy i mírné klima. Důležité je, že australské roční období je vždy opačné než aktuální v České republice. I z toho důvodu je nejlepší vycestovat do Austrálie v lednu.

Vzhledem k tomu, že do Austrálie potřebujete mít vízum (existuje hned několik druhů), doporučuje se vše řešit s dostatečným časovým předstihem.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

 • Sealink Kangaroo Island
  • Zjistit cenu
 • Rottnest Express
  • Zjistit cenu
 • Stradbroke Ferries
  • Zjistit cenu
 • Sealink Rottnest
  • Zjistit cenu
Zobrazit všechny provozovatelé trajektů

Trasy a přístavy v Austrálie