COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Anglie

Jedná se o největší a nejlidnatější zemi Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Anglie má kolem 53 milionů obyvatel, je kulturně velmi rozmanitá a tvoří ji devět regionů, které jsou uspořádány do krajů, okresů, měst a obcí.

Co dělat v Anglii?

Anglie je tak kulturně bohatá, že ať už si vyberete kterýkoli kout země, budete nadšeni. Uvádíme zde jen výběr toho nejznámějšího a nejzajímavějšího - Stonehenge (symbol Anglie, nejslavnější památka Starověku na světě), univerzity v Cambridge a Oxford (částečně se zde natáčel Harry Potter), útesy Seven Sisters (křídové útesy na jihu Anglie, jejich výška je cca 77 metrů nad mořem), Hrad Windsor (letní sídlo Alžběty II. Windsor, panovníci zde pobývají přes devět století), největší anglický národní park Lake District.

Samotné hlavní město Anglie, Londýn, toho má mnoho v nabídce - kromě toho, že se jedná o centrum obchodu, politiky a práva, je tato metropole plná zábavy v podobě atrakcí, parků, památek či historických staveb. Jako příklad uveďme Buckinghamský palác s proslulým střídáním stráží (oficiální sídlo britské královské rodiny), pevnost Tower (místo proslulé popravami, vězením a jako uložiště korunovačních klenotů) s mostem Tower Bridge, Big Ben (symbol Anglie a hlavního města, nejslavnější hodiny), ruské kolo London Eye, vyhlídka ze Sky Garden a mnoho, mnoho dalšího.

Jak se nejlépe dostat do Anglie?

Jako ostrov je Anglie a celá Velká Británie skvělou destinací pro plavbu trajektem, přičemž je na výběr z množství přístavů, které jsou rozmístěny po celé zemi. Mezinárodní trajektový přístav Portsmouth slouží těm, kteří přichází přímo z ostrova Isle of Wight, Francie, Španělska a Normanských ostrovů, a současně je jedním z prvních tzv. zelených terminálů ve Velké Británii. Kromě Portsmouthu jsou zde přístavy Plymouth a Newhaven, které také umožňují vstup do Anglie, a to z Francie, Španělska a Normanských ostrovů.

Dover je nejvytíženější trajektový přístav na světě a nachází se na východním cípu jižního pobřeží. Každoročně jím projde zhruba 16 milionů lidí cestujících z Calais a Dunkirku. Oba tyto přístavy poskytují výborné propojení Anglie a kontinentální Evropy. Trajekty do Doveru přes kanál La Manche jsou nejrychlejší, nejfrekventovanější a zároveň nejlevnější, a to i při jejich velikosti a zachování moderního vzhledu. Kdo hledá ještě rychlejší způsob přepravy, může využít tunel pod Lamanšským průlivem, který je však o něco dražší.

Pro zájemce o přepravu přes Severní moře z Nizozemska či Německa je nejlepší plavba z Hook of Holland do Harwich. Tato linka je provozována společností Stena Line a její trajekty plují dvakrát denně, a to celoročně. K dispozici jsou i noční plavby na sever Anglie - z Amsterodamu do Newcastlu a Rotterdamu, ze Zeebrugge do Hullu.

V případě zájmu o plavbu do Anglie po Irském moři jsou k dispozici trasy z Dublinu a Belfastu do Liverpoolu. Cesta trvá přibližně 8 hodin. Z toho důvodu je možná lepší plout přes Wales nebo Skotsko, protože jsou tyto plavby rychlejší a častější. Možnosti jsou z Dublinu nebo Rosslare v Irsku do velšských přístavů Holyhead, Fishguard a Pembroke nebo ze severoirských přístavů Belfast a Larne do skotských přístavů Cairnryan a Troon. Všechny trajekty na těchto trasách jsou moderní a skvěle vybavené.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Anglie?

Díky mírnému klima se do Anglie můžete vydat kdykoli. Počasí je však tzv. aprílové, tedy poměrně proměnlivé, proto se doporučuje mít po ruce vždy pevný deštník (kvůli silnému větru), sluneční brýle a pohodlnou obuv. Nejčastěji je Anglie navštěvovaná v období školních prázdnin a kolem Vánoc, kdy turisté čas tráví mj. nákupy. Pokud se chcete vyhnout davům, doporučujeme Anglii navštívit na jaře, popř. na podzim.

Populární provozovatelé trajektů

  • 30 plavby denně 3 hod
  • Zjistit cenu
  • 14 plavby denně 1 hodina 30 min
  • Zjistit cenu
  • 16 plavby denně 11 hod 30 min
  • Zjistit cenu
  • 36 plaveb denně 35 min
  • Zjistit cenu
  • 4 plavby denně 7 hod 15 min
  • Zjistit cenu
  • 8 plavby denně 6 hod 10 min
  • Zjistit cenu

Zákaznické hodnocení Anglie

 • "Kort overfart fra Dunkerque til Dover i april 2013"

  Vi rejser til England to eller tre gange med DFDS fra Dunkerque. Disse færger er meget komfortable, og indtil videre har vi ikke en negativ ting at sige om dem. Måltiderne ombord er gode og har rimelig pris. Rejsen er altid den billigste derude.

  Číst více Číst méně

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Anglie