COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Kanada

Co do rozlohy druhá největší země světa, Kanada, leží v severní části Severní Ameriky a hraničí s USA, Severním ledovým oceánem, Atlantikem a Tichým oceánem.

Co dělat v Kanadě?

Kanada, proslulá svými krásami a množstvím volně žijících zvířat, je opravdu mistrovským dílem přírody. Přestože je tato severoamerická země řídce osídlena, rušno je na jihu země, konkrétně ve městech jako je přístavní metropole Vancouver, frankofonní perla Montreal nebo Toronto, které je známé mj. díky věži CN Tower či výjimečným filmovým festivalem.

Není žádným překvapením, že má Kanada jedny z nejvíce působivých národních parků na světě - Banff, Jasper, Nahanni, Quttinirpaaq. Například takový národní park Gwaii Haanas National Park Reserve, který se nachází v nejjižnější části Haida Gwaii, asi 130 kilometrů od západního pobřeží Kanady, byl připsán na seznam světového dědictví UNESCO. Na celkové rozloze čtyř tisíc čtverečních mil najdete opuštěné vesnice kmene Haida, horké prameny, starověké totemy či jeskynní pohřebiště.

Kanada však nabízí mnohem víc, než jen působivá jezera a lesy. Se svým chladným podnebím je Kanada ideální pro fanoušky zimních sportů. Takové pohoří Whistler v Britské Kolumbii má úžasné podmínky pro snowboarding, surfaři na druhou stranu zamíří spíše do Nového Skotska, s kajakem potom k nádherné řece South Nahanni, která protéká Severozápadními teritorii.

Chcete-li opravdu okusit Kanadu, určitě byste měli ochutnat něco na trhu na Granville Island - například místní ryby, sýry či pečivo. Nenechte si ujít národní speciality - tzv. poutine, Montrealské bagely či lososa.

Jak se nejlépe dostat do Kanady?

Mezi populární provozovatele trajektové dopravy patří společnosti jako Bay Ferries, Clipper Vacations nebo Northumberland Ferries. Například z amerického Seattlu se poměrně často vyplouvá do Victorie v Britské Kolumbii, cesta trvá necelé tři hodiny.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Kanady?

Období od jara do podzimu je nejvhodnější pro cestu do Kanady, a to za předpokladu, že se chystáte poznávat přírodní krásy této země. Úplně nejoblíbenější jsou potom měsíce červenec a srpen.

Pro krátkodobý pobyt v Kanadě (maximálně šest měsíců) není potřeba vyřizovat vízum, a to za předpokladu, že do Kanady jedete kvůli turistice či navštívit rodinu. Povinností je ovšem vyřídit povolení eTA, což je obdoba systému ESTA používanému v USA. Vyřízení elektronické žádosti může trvat i 72 hodin, proto doporučujeme řešit vše v dostatečném předstihu.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Kanada