Rezervujte si trajekt v Dunkirk

Přístav Dunkirk ve Francii Vás spojí s přístavem Dover v Anglii, je tu výběr z kolem 12 plaveb trajektem za den. Doba plavby na trase z Dunkirk do Doveru je od 2 hodin, trasu provozuje společnost DFDS Seaways.

Mapa přístavu Dunkirk

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Alternativy pro přístav Dunkirk

Služby trajektové přepravy v Dunkirk

 • DFDS Seaways
  • 12 plaveb denně 2 hod
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Dunkirk

Dunkirk (fran. Dunkerque) je město nacházející se v severní části Francie, asi 10 km od belgických hranic. Trajekty z přístavu Dunkirk jezdí jen na jedné trase - do přístavu Dover v Anglii, 11x denně. Společnost, která tuto trasu provozuje, se jmenuje DFDS Seaways.

Co dělat v Dunkirku?

V Dunkirku byste se nudit rozhodně neměli, je zde poměrně dost památek - radnice na náměstí Charlese Valentina, námořní centrum Centre Marine, Zieglerova vila, pomník Mémorial des Alliés, maják Phare du Risban nebo muzea (Museé des Beaux Arts, Museé Portuaire, Memorial du Souvenir).

S tímto městem se pojí jedna důležitá historická událost, konkrétně Operace Dynamo, což byla hromadná evakuace vojáků z místního přístavu v roce 1940. Německá armáda obklíčila francouzské, britské a belgické jednotky, přičemž celou situaci okomentoval Winston Churchill jako vojenskou katastrofu a úspěšnou záchranu tisíců vojáků přirovnal k zázraku. Jako památka na padlé české vojáky během bojů za osvobození Dunkirku byla v roce 2010 odhalena deska se jmény všech zemřelých bojovníků.

Pokud sem zamíříte v období leden až březen, budete mít pravděpodobně štěstí na karneval, který je popisován jako nejodvážnější a nejmladší v celé Francii. Po městě totiž pochoduje, tančí a zpívá cca 40 tisíc lidí v kostýmech. Příznivci golfu si zde rovněž přijdou na své.

Místní restaurace využívají toho, že jsou součástí pobřežního města a servírují pokrmy s mořskými plody připravenými na různé způsoby. Vzhledem k tomu, že se město nachází u belgických hranic, představuje hlavní důvod, proč je zde k dostání oblíbený belgický pokrm Moules-frites stejně jako i další typická jídla vlámské kuchyně. Centrum, konkrétně potom Place Jean Bart, představuje vhodné místo k nákupům.

Jak se dostat do přístavu Dunkirk

 • Dunkqerque Trajektový Prístav Autem

  DFDS Terminal Car ferry, Route du petit, Denna, Port 5625, 59279 Loon plage

 • Dunkerque Trajektový Prístav Vlakem

  DFDS Terminal Car ferry, Route du petit, Denna, Port 5625, 59279 Loon plage

 • Dunkerque Trajektový Prístav Adresa

  DFDS Terminal Car ferry, Route du petit, Denna, Port 5625, 59279 Loon plage

 • Ubytování v Dunkirk

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Dunkirk před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Dunkirk pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!