COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Nový Zéland

Nový Zéland lze nalézt na jihovýchodní straně Austrálie, hlavní část leží na dvou ostrovech, jednoduše nazvaných Severní a Jižní ostrov, které jsou odděleny Cookovým průlivem.

Co dělat na Novém Zélandu?

Nový Zéland je země přírodní krásy a kontrastů. Příroda zde má první místo. Neporušené pobřeží, bujná vegetace, volně žijící živočichové a mírné klima je ideální pro turisty, kteří si to tu chtějí vychutnat nebo jen relaxovat. K tomu je vhodný například záliv Bay of Islands, který se nachází na Severním ostrově a kde je k objevování přes 140 ostrůvků a mnoho malých vesniček. Vzhledem k poloze této zátoky se toto místo stalo rájem milovníků slunce, jedná se totiž o nejteplejší oblast celého Nového Zélandu. Zůstaneme-li ještě na severu, zajímavé jsou jeskyně Waitomo, které jsou v podzemí a představují domov světluškám, jejichž larvy osvětlují stěny jeskyní, což na návštěvníky působí jako romantická noční obloha plná hvězd. Za zmínku stojí také vulkanický ostrov White Island, Hobitín, sopka Tarawera nebo Národní park Tongariro, jeden z nejstarších parků na světě, kam směřují primárně milovníci horských túr.

Mezi zajímavosti Jižního ostrova potom patří nejvyšší hora Mount Cook, jezero Wanaka nebo televizní věž Skytower, kterou najdete ve městě Auckland a která byla zkonstruována tak, aby ji nepoškodilo ani zemětřesení. Z věže je krásný výhled na město, k dispozici jsou v ní i restaurace. Co se národních parků týká, za pozornost stojí Abel Tasman nebo Fiordland, jehož součástí je nejznámější fjord celého Nového Zélandu, který se jmenuje Milford Sound. U něj vás čeká průzračně čistá voda nebo možnost vyhlídky z lodi, kdy při troše štěstí uvidíte na vlastní oči tučňáky a lachtany, kteří zde žijí.

Jak se nejlépe dostat na Nový Zéland?

Severní ostrov je propojen s Jižním ostrovem trajektovou dopravou, přičemž linka je dlouhá devadesát kilometrů a vede přes Cookův průliv. Samotná cesta trajektem je považována za jeden z nejlepších zážitků, který můžete na Novém Zélandu zažít - ušetříte nejen čas, ale uvidíte veškerou přírodní krásu z jiné perspektivy.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Nový Zéland?

Nejtepleji je zde v období od listopadu do dubna. Jedná se současně o hlavní turistickou sezónu. Pokud se sem tedy chystáte, je více než vhodné řešit vše s dostatečným předstihem (cca 4-6 měsíců).

Občané České republiky nepotřebují víza, pokud jejich pobyt na Novém Zélandu nepřesáhne 90 dnů.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Nový Zéland