Rezervujte si trajekt v Phuket

Přístav Phuket (Rassada Pier) v ostrov Phuket Vás spojí s přístavem Koh Phi Phi (Tonsai Pier) v ostrov Phi Phi, je tu výběr z kolem 7 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Phuket do Koh Phi Phi je od 2 hodin, trasu provozuje společnost Phi Phi Cruiser.

Mapa přístavu Phuket

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Služby trajektové přepravy v Phuket

  • Phi Phi Cruiser
    • 7 plaveb týdně 2 hod
    • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Phuket

Phuket je jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických letovisek v Thajsku. Na jihozápadním pobřeží je mnoho trajektů, které odjíždějí z přístavu a směřují do různých koutů v okolí Thajska, přičemž cesty trvají různě dlouho (od jedné do devíti hodin).

Co dělat na Phuketu?

Phuket je největší ostrov Thajska a jen stěží se díky jeho velikosti budete cítit jako na ostrůvku. Zachovává si navíc svou pověst party místa, kterou umocňuje především letní období, kdy jsou všechny ulice plné turistů, kteří zkouší rozličné druhy místního levného alkoholu, a to v nesčetných barech či klubech. Phuket však nabízí podstatně víc než jen pláže a alkohol; centrum města například znamená zajímavý kulturní zážitek v podobě mnoha muzeí a uměleckých galerií. Severní část ostrova potom představuje poměrně klidné útočiště - Národní park Sirinat a rezervace Khao Thaew umožňují užít si neskutečný výhled na pohoří, jenž byste neměli zapomenout zvěčnit. Tady rozhodně nemáte šanci udělat špatnou fotku.

Dokonce i když opalování a vodní sporty nepatří k vašim oblíbeným aktivitám, byla by škoda, kdybyste přišli o krásnou scenérii u Andamanského moře. Fanoušci adrenalinových sportů se vydávají na výletních lodích za dobrodružstvím v podobě potápění, a to k sousedním ostrovům. V nabídce je samozřejmě i něco pro romantiky, konkrétně potom například klidná plavba při západu slunce. Přesně tak si nejeden pár představuje ideálně strávený večer. Jako alternativa se vždy nabízí pláže na pobřeží, kde se dá strávit i několik hodin.

Jaká je doprava na Phuketu?

V okolí ostrova funguje veřejná autobusová doprava, pro soukromou přepravu jsou potom k dispozici motocyklové taxíky, které jsou cenově dostupné, a dopravní prostředek zvaný tuk-tuk, jenž tvoří nepostradatelnou součást thajské kultury.