Rezervujte si trajekt v Wellington

Přístav Wellington v Nový Zéland Vás spojí s přístavem Picton v Nový Zéland, je tu výběr z kolem 35 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Wellington do Picton je od 3 hodin 30 minut, trasu provozuje společnost Interislander & Bluebridge.

Mapa přístavu Wellington

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Služby trajektové přepravy v Wellington

 • Interislander
  • 7 plaveb týdně 3 hod 30 min
  • Zjistit cenu
 • Bluebridge
  • 4 plavby denně 3 hod 30 min
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Wellington

Wellington je hlavní město Nového Zélandu, které se nachází na jihozápadním cípu Severního ostrova. Trajekty směřují do Picton na severním pobřeží Jižního ostrova, cesta trvá obvykle tři a půl hodiny.

Co dělat v Wellingtonu?

Město proslavil film Pán prstenů, díky čemuž není potřeba dlouze popisovat, jak úchvatná krajina se kolem Wellingtonu nachází; kouzelně zelené kopce a pohoří se tyčí nad místními obyvateli, kteří si libují v kávě a barech, kde je k dostání pivo z okolních mini pivovarů. Město je poměrně malé, dá se zde proto pohodlně procházet mezi galeriemi, muzei i divadly. Jako zastávku mezi jednotlivými kulturními atrakcemi turisté ocení i pár osvěžujících drinků.

Celá oblast Wellington je zaplavena vinotékami a útulnými kavárnami, nepřehlédnutelná je nejpestřejší ulice Cuba Street s bohatou kulturou, což poznáte při brouzdání mezi jednotlivými podniky a obchůdky. Pokud však patříte mezi fanoušky značkového oblečení, Lambton Quay představuje místo, kde seženete návrhářské kousky i ty, které vám ušijí na zakázku.

Ačkoli pivo, káva a oblečení vládne Wellingtonem, většina návštěvníků se nachází na nábřeží, kde, pokud máte štěstí, můžete pozorovat delfíny nebo orky vykukující z působivých vln. Není zde bohužel mnoho příležitostí, kdy vám počasí dopřeje strávit celý den u moře, na druhou stranu oblast Zealandia Sanctuary představuje příjemný způsob, jak zaplnit svůj program až na několik hodin. Jako vzpomínku na svůj pobyt se návštěvníci často cítí povinni navštívit budovy parlamentu, s čímž nelze nesouhlasit - jedná se totiž o naprostou nutnost v hlavním městě Nového Zélandu.

Jaká je doprava ve městě Wellington?

Jelikož je město tak malé a kompaktní, návštěvníci většinou volí procházku k jeho prozkoumání. V provozu jsou i autobusové a vlakové služby, popř. lanovka, díky níž je nezapomenutelný výhled na okolní krajinu.

Jak se dostat do přístavu Wellington

 • Wellington - adresa trajektového přístavu

  Waterloo Quay, Wellington Aotea Quay, Wellington

 • Ubytování v Wellington

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Wellington před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Wellington pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!