COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Honduras

Svěží tropický ráj Honduras je nádherná země ve Střední Americe s fascinující historií.

Kdekoliv zde můžete pocítíte minulost této země. Honduras byl stejně jako mnoho dalších států na kontinentu domovem mayské civilizace až do španělské invaze v 16.století.

K pozoruhodným památkám patří Fortaleza Santa Barbara v Trujillo ze 17. století a starověké mayské ruiny Copán. Archeologové popisují Copán jako "najumeleckejšie" ze všech mayských měst, takže si určitě nezapomeňte vzít fotoaparát.

V bývalém hlavním městě, Comayagua, najdete řadu elegantních španělských koloniálních budov. Nejlepší doba k návštěvě je v průběhu oslav Velikonoc, kdy místní obyvatelé předvádějí své úžasné díla z pilin.

Dále se můžete ponořit do honduraské kultury, pokud navštívíte "muzeum národní identity" v hlavním městě Tegucigalpa. Zde najdete velké množství exponátů, které poskytují ucelený přehled o historii země včetně její pozoruhodného příběhu nezávislosti.

Zatímco budete v hlavním městě, nezapomeňte ochutnat některé z místních specialit od pouličního prodavače nebo v jedné z rostoucího množství luxusních restaurací ve městě. Honduraská kuchyně je ovlivněna španělskou, karibskou a africkou kuchyní, přičemž nejoblíbenějšími ingrediencemi jsou kuřecí maso, rýže a kokosové mléko.

Ostrovy Bay, které se nacházejí 25 až 50 km od severního pobřeží Hondurasu, jsou velmi populární mezi turisty, přičemž Roatan je největší a nejnavštěvovanější. Ostrov poskytuje nejlepší příležitost ponořit se v moři u druhého největšího bariérového útesu na světě. Vody jsou plné mořských želv, korálů a občas zde najdete i žraloka.

Stejně jako útes, Roatán se pyšní nádhernými bílými plážemi a krásnými lesy, takže je to ideální místo jak ukončit Váš den strávený prohlížením si památek na pevnině.

Cestování mezi La Ceiba a Roatan nemůže být jednodušší. K dispozici jsou 2 plavby denně s průměrným časem plavby 1 hodina 20 minut, takže máte dostatek času vychutnání si nádherné scenérie. Tyto plavby jsou realizovány společností Safe Way Maritime, která poskytuje pohodlné a dobře klimatizované plavidla s přibližně 300 místy k sezení na palubě.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Honduras