COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Argentina

Argentina, oficiální název Argentinská republika, je osmá největší země světa, která pokrývá většinu jižní Ameriky a která hraničí s Bolívií a Paraguayí (sever), Brazílií (východ), Uruguayí a s Chile (západ). Hlavní město je Buenos Aires, které se nachází v jihovýchodní části Jižní Ameriky, konkrétně na pobřeží při ústí řek Paraná, Uruguay a Río de la Plata (River Plate).

Co dělat v Argentině?

O argentinské metropoli se hovoří jako o Paříži Jižní Ameriky, proto u ní chvíli zůstaňme a představme si místní památky - rozhodně byste neměli minout budovu vlády, budovu divadla Teatro Colón, prezidentský palác Casa Rosada (Růžový dům, který je součástí Květnového náměstí, kde se odehrávaly zásadní historické události), stavbu Manzana de las Luces, budovu bývalé radnice El Cabildo (ta dnes slouží jako muzeum).

Na hranici Argentiny a Brazílie se nachází rozsáhlé přírodní parky, jejichž součástí je tropický prales a vodopády Iguaçu, jejichž součástí je hluboká propast zvaná Ďáblovo hrdlo (Garganta del Diablo). Díky přepadové hraně vodopádu, jejíž délka je cca 2 700 metrů a kvůli její rozeklenosti se jedná o největší systém vodopádů na světě.

Milovníci adrenalinu se mohou vydat na 6 959 m vysokou horu Aconcagua, která je součástí pohoří Andy. Opomenout nemůžeme ani argentinskou provincii, kterou je jihoamerický ostrov Tierra del Fuego (Ohňová země). Jižněji potom leží Drakeův průliv, za kterým už je jen Antarktida, země věčného mrazu a ledu.

Jak se nejlépe dostat do Argentiny?

Na východ od Argentiny leží nejen Uruguay, ale i Rio de la Plata, přes který projíždí trajekty směřující do Buenos Aires. Plavby mohou trvat něco málo přes hodinu, nebo i pět hodin, a to v závislosti na výběru společnosti a přístavu: Colonia del Sacramento nebo uruguayské hlavní město Montevideo.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Argentiny?

Argentina nabízí téměř veškeré klimatické pásy, podmínky se zde podstatně liší od těch evropských. I z toho důvodu se nedoporučuje přeceňovat své síly a schopnosti, a to primárně v horských oblastech, například při výstupu na některý z vrcholů. Střední Argentina je v mírném subtropickém pásu, Buenos Aires má v lednu teploty pohybující se kolem 23,5 °C, v červenci je zde poněkud chladněji (teploty jsou kolem 10 °C).

Od začátku roku 2000 platí bezvízová dohoda za účelem turistiky, a to pro držitele národních pasů, jejichž pobyt nepřesáhne 90 dnů. Budete-li v Argentině déle než 90 dnů nebo cestujete-li tam s jiným záměrem, než je turistika, musíte o vízum zažádat.

Populární provozovatelé trajektů

    • 2 plavby denně 7 hod 52 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Argentina