Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Jak se dostat do přístavu Calais

 • Calais Trajektový Prístav Autem

  Calais trajektový prístav je prímo prepojený se sítí evropských dálnic dvemi hlavními spusobmi. A26/E15 poskytuje prepojení s centrem Francouzska a poskytuje prístup do Paríže a jižní Evropy. A16/E40 prepájí na Benelux a systém dálnic severní Evropy a A16/E402 do Boulogne a Rouen.

 • Calais Trajektový Prístav Vlakem

  Když vycházíte z trajektu najdete v centre mesta stanici Calais Ville, která provádí pravidelní spoje do Paris Gard du Nord a také dalších vecších mest a velkomest v okolí. Pro více informací ohledem francouzských železnicních spoju, prosím navštivte SNCF a TGV web stránky.

 • Calais Trajektový Prístav Autobusem

  Pravidelní autobus, který premává v case od 10té ráno do 20té hodiny vecer, prepojuje prístav s centrem Calais na Place d’Armes a s vlakovou stanicí na požádání. Malý poplatek (približne £1/€1.50) za každého cestujícího.

 • Calais Trajektový Prístav Adresa

  Car Ferry Terminal, 62100 Calais, France

 • Ubytování v Calais

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Calais před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Calais pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!

Služby trajektové přepravy v Calais

Průvodce přístavem Calais

Co dělat v Calais?

Město Calais proslavilo primárně propojení s anglickým Doverem, což je škoda, neboť se zde nachází nejedna památka, která si zaslouží obdiv. Tou nejznámější je mistrovské dílo umělce Augusta Rodina - sousoší Občané z Calais, které najdete u radnice. Podle kroniky ze středověku anglický král Eduard III. údajně prohlásil, že je ochoten ušetřit obyvatele Calais pod podmínkou, že se k němu vydá šest nejváženějších měšťanů, a to bez obuvi, bez pokrývky hlavy a s provazem kolem hrdla, aby mu vydali klíče od města. Calais je pomyslně rozděleno na dvě části - staré město (známé jako Calais-Nord) a více na jih potom tzv. nové město (známé jako St-Pierre). Úžasný výhled na centrum Calais poskytuje maják, k němuž se dostanete po ulici Rue de Lisbonne. V blízkosti této stavby je muzeum a vládní úřad. Maják je vysoký 58 metrů, abyste se dostali na jeho vrchol, musíte zdolat 271 schodů. Za jasného dne odsud uvidíte navíc i útesy Doveru. Návštěvníci přístavního města Calais se mohou rovněž pokochat výhledem z vyhlídkové věže Tour du Guet z 13. století, která je situovaná na náměstí zvaném Place d'Armes.

Jaká je doprava v Calais?

Calais má stěžejní význam pro francouzskou dopravu, neboť je toto město propojeno dálnicemi směřujícími např. do Paříže, Bruselu a Londýna, přičemž jednotlivé cesty netrvají ani tři hodiny.

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.