COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Baja California Sur

Mexický stát Baja California Sur se rozkládá na jižní části Kalifornského poloostrova, přičemž sousedí se státem Baja California. Ačkoli se jedná o druhý nejmenší mexický stát, s více než 2000 km ohromujícího pobřeží je paradoxně nejdelší. Západní část Baja California Sur omývá Tichý oceán, východní pobřeží potom Kalifornský záliv. V okolí se nachází hned několik ostrovů, které stojí za pozornost - například Magdalena, Santa Margarita, San José nebo Carmen.

Co dělat na Baja California Sur?

Největší město a současně hlavní město La Paz je kosmopolitní, přímořské, s mnoha obchody, restauracemi a bary. Na seznam výletů si nezapomeňte připsat ostrov Isla Espíritu Santo, který byl připsán na seznam světového dědictví UNESCO, a to díky unikátní flóře i fauně. Snad nejkrásnější rys najdete pod názvem Land's End, nachází se v Cabo San Lucas na nejjižnějším cípu země. Zde musíme důrazně doporučit výlet lodí, neboť se jedná o pohádkově krásné místo, které si ani nejkreativnější snílek nedokáže představit. Čeká na vás zde nejen malebná příroda, ale také mořští lvi, želvy, delfíni a mnoho dalších.

Kromě plavby výletní lodí je v nabídce této lokality i další zábava jako například různé vodní aktivity nebo prostě jen dobíjení energie v podobě opalování se na jedné z překrásných písečných pláží u teplého moře. K tomu je více než vhodná pláž Playa Medano.

Místní mají v oblibě ochucené a smažené škeble s čerstvými tortilami. Vyzkoušet byste měli i některý z mnoha typických plodů - nejoblíbenější je zelená papája, kvajáva a pitaya.

Jak se nejlépe dostat na Baja California Sur?

K dispozici jsou dvě trasy, po nichž trajekty přepravují cestující mezi Mexikem a Baja California Sur, přičemž se vyplouvá 9x za týden.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Baja California Sur?

Mexiko se nachází v subtropickém pásmu a teploty se pohybují mezi 17°C a 24°C, díky tomu se z této lokality stalo ideální místo pro milovníky tepla. Výhoda Kalifornského poloostrova spočívá i v malém množství srážek.

Při cestě do Mexika je potřeba vyřídit vízum, přičemž existují dva typy - cestovatelé za prací, kteří obdrží mzdu, nebo turisté výdělečně nečinní, přičemž zákon stanovuje, že osoba, která nebude výdělečně činná, má možnost pobývat na území Mexika až po dobu max. 180 dnů. Pokud máte v plánu cestovat delší dobu, ještě před uplynutím 180 dní musíte zažádat o vízum dočasného rezidenta na nejbližším Velvyslanectví nebo Konzulátu Mexika.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Baja California Sur