Rezervujte si trajekt v Bar

Přístav Bar v Černé hoře Vás spojí s přístavem Bari v Itálii, je tu výběr z kolem 1 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Baru do Bari je od 11 hodin, trasu provozuje společnost Jadrolinija.

Mapa přístavu Bar

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Služby trajektové přepravy v Bar

 • Jadrolinija
  • 1 plavba týdně 11 hod
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Bar

Italské město Bari se nachází ve stejnojmenné provincii, leží na pobřeží Jaderského moře a má dva přístavy, přičemž je ten starší využíván hlavně menšími loděmi a rybářskými plavidly. Nový, moderní, přístav směřuje do destinací jako Durres, Igoumenitsa (plavby trvají 9 hodin a 30 minut, fungují i v létě), Cephalonia, Korfu (cesta trvá 8 hodin, pouze během letních měsíců), Patras, Kotor a Dubrovník.

Co dělat ve městě Bari?

Bari, hlavní centrum Apulie, je velmi krásné a proslavila jej nejvíce univerzita s námořním přístavem. Město tvoří čtyři čtvrti – za zmínku jistě stojí Barivecchia (stará část města), která je na severu a z pamětihodností zde najdete například baziliku svatého Mikuláše (jsou v ní umístěny ostatky svatého Mikuláše, což je důvod, proč ji vyhledává mnoho poutníků), švábský hrad, katedrálu San Sabino (byly zde uloženy ostatky původního patrona města, svatého Sabina) nebo divadlo Petruzelli (jedna z nejrozsáhlejších operních budov světa). Staré město je lemováno nábřežím Lungomare, které je přímo určené k (nejen) romantickým procházkám. Kdo miluje nákupy, musí zamířit na jih, do oblasti zvané Borgo Murattiano.

Neprohloupíte, pokud si vyšetříte čas k návštěvě hradu Castel del Monte. Ten se nachází nedaleko Bari, tzn. je od města vzdálený asi 18 km a patří k italským skvostům (byl navíc zařazen na Seznam kulturního dědictví UNESCO), jehož minulost se datuje až do roku 1240. Historici dosud nezjistili, k čemu stavba sloužila - spekulovalo se o architektonické oslavě čísla osm, obranné pevnosti a dalších verzích, přičemž se průběžně vynořují další tajemné teorie spojené s původem tohoto objektu.

Jaká je doprava ve městě Bari?

V rámci městské hromadné dopravy je zde k dispozici metro, autobusové linky či vlak. Přepravních společností je v Bari hned několik - Ferrotramviaria spa, Trenitalia, Ferrovie Appulo Lucane, AMTAB, Autolinee Sabato Viaggi, Autolinee Scoppio, SitaSud, Marino Autolinee.

Jak se dostat do přístavu Bar

 • Bar Trajektový Prístav Adresa

  Putnicki Terminal Bar

 • Ubytování v Bar

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Bar před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Bar pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!