Trajekt z Barcelony na Formenteru

Linka Barcelona Formentera spojuje Španělsko s Formentera. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Balearia. Plavba probíhá 6 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 11 hodin 29 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Barcelona Formentera se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Barcelona - Formentera

Průměrné ceny na trase Barcelona Formentera

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Barcelona Formentera je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Barcelona

Barcelona patří do autonomní oblasti Katalánsko a je po Madridu druhým největším městem ve Španělsku. Barcelona je jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě a leží na pobřeží, mezi ústími řek Llobregat a Besos. Na západě město ohraničuje pohoří Serra de Collserola. V tomto krásném městě není nouze o památky nebo zážitky. Projděte se gotickou čtvrtí (v katalánštině "Barri Gotic"), kde většina budov pochází ze středověku a některé dokonce až z římské doby. Nejznámější stavbou je ale nepochybně majestátní kostel Sagrada Familia, ještě nedokončená stavba, která je ve výstavbě již od roku 1882. Kromě vzestupného trendu cestovního ruchu je město také populární destinací pro mnoho veletrhů i výstav a je také hlavním centrem pro sport, módu, vědu a umění.

Přístav v Barceloně má tři terminály a je populární pro trajekty směřující na Mallorcu, Ibizu, do Janova a Maroka (Tangier Med). Přístav také pojme mnoho výletních lodí připlouvajících přes Středozemní moře. Přístavní mola pro trajekty se nacházejí poměrně blízko centra města.

Průvodce přístavem Formentera

Formentera je nejmenší ze skupiny Baleárských ostrovů. Nachází se asi 100 km od pevniny Španělska.

Formentera má rozlohu 82 km², ale v tomto malém prostoru má všechno: nedotčené bílé pláže, krásné útesy a klidnou krajinu.