COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Belgie

Belgické království (běžněji jen Belgie) je omýváno Severním mořem, je součástí západní Evropy a jedná se o federativní konstituční monarchii, která hraničí s Francií, Lucemburskem, Německem a s Nizozemskem. Tento stát tvoří součást Evropské unie i Severoatlantické aliance (NATO).

Co dělat v Belgii?

Jedná se o multikulturní zemi na severu Evropy - Belgie nabízí takovou rozmanitost, která rozhodně odporuje pověsti o nudné zemi. Tato pomluva ovšem ještě stále koluje mezi turisty.

Belgie je pomyslně rozdělena na dvě části, a to kvůli dvěma hlavním jazykovým skupinám obyvatelstva. První je holandština, někdy neoficiálně nazývána jako vlámština, kterou uslyšíte zejména na severu, a tou druhou je potom francouzština, která je spjata s oblastí zvanou Valonsko. Potkáte zde také skupinu německy mluvících obyvatel, kteří bydlí ve východní části země, poblíž hranice s Německem.

Bez ohledu na to, že se jedná o menší zemi (co do rozlohy je Česká republika větší), se dají belgické zajímavosti rozdělit do dvou kategorií - historické pamětihodnosti a gastronomie. Pokud do Belgie míříte právě kvůli lahůdkám, mezi tradiční pokrmy se řadí: Waterzooi (národní polévka s vaječným žloutkem, smetanou, zeleninou a bylinkami), Stoemp (šťouchané brambory se zeleninou, plátek slaniny a opečená klobása), Carbonade flamande (dušené hovězí v belgickém pivu se špetkou cukru) aj. Vyzkoušet byste měli i místní vafle, čokoládové pralinky a pivo, které je mj. silnější než naše české.

Co se historických památek týká, jako první stanici zvolte hlavní město Brusel, kde je toho mnoho k vidění - např. královský palác, radnice, soška čůrajícího chlapečka do fontány, budovy institucí Evropské unie. Za návštěvu stojí i mnohá muzea - jako jedno z nejzajímavějších (a současně netradičních) lze považovat místní Muzeum komiksů.

Kromě Bruselu byste měli navštívit městečko Bruggy, do kterého se zamilujete na první pohled. Díky svému kouzlu, které utváří středověké centrum města pod záštitou UNESCO v kombinaci s hradbami a příkopy z 12. století, je toto malebné místo často přezdíváno Benátkami severu.

Za zmínku stojí také Antverpy nebo například studentské město Gent se svým hradem Gravensteen či kostely St. Nicolas, St. Bavo a St. Michel. Před procházkou podél kanálu můžete zavítat do jednoho z mnoha barů či restaurací s nabídkou belgických specialit.

Jak se nejlépe dostat do Belgie?

Trajekty propojují Belgii se severní Anglií (přístav Hull), přičemž plavby fungují celoročně, trvají něco málo více než 13 hodin a provozuje je společnost P&O Ferries.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt do Belgie?

V Belgii nenajdete žádné teplotní extrémy - zimní období neznamená mrazy a v létě se nedá opalovat na místních plážích. Na druhou stranu počítejte s větrnějším počasím a častějšími srážkami.

Populární provozovatelé trajektů

    • 7 plavby týdně 13 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Belgie