Trajekt z Cairnryan do Larne

Linka Cairnryan Larne spojuje Skotsko s Severní Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, P&O Irish Sea. Plavba probíhá 49 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Cairnryan Larne se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Cairnryan - Larne

Průměrné ceny na trase Cairnryan Larne

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Cairnryan Larne je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Cairnryan

Cairnryan je skotská vesnička v oblasti Dumfries a Galloway, která leží na východním břehu jezera Loch Ryan. Obec byla založena v roce 1701 pro lidi pracující v oblasti Lochryan Estate, ve které můžete najít jelení park a "kuželnu v přírodě". V obci najdete hotel Lochryan, několik penzionů a zařízení poskytující nocleh se snídaní ("bed and breakfast"). Dále je zde karavanový park postavený na místě starého válečného tábora, vesnický obchůdek a restaurace Merchant's House Restaurant.

Obec hraje důležitou roli v námořní historii, s trajektovou dopravou spojující Skotsko a Severní Irsko. Jsou zde dva trajektové terminály. První byl otevřen v roce 1973, původně provozován společností Townsend Thoresen a v současnosti P&O Ferries. Tento terminál spojuje Skotsko s přístavem Larne. Druhý - Old House Point - provozuje společnost Stena Line a propojuje Cairnryan a Belfast.

Průvodce přístavem Larne

Název města, jak se považuje, byl odvozen od irského prince Lataria, který vlastnil půdu kolem Larne v dávných dobách. Oblast se stala známá jako Latar-na, a nakonec byla zkrácena na Larne. Mezi skály byly nalezeny fosilie a artefakty pravěkého člověka. Larn byl jednou z prvních osad Vikingů v Irsku, v oblasti byly nalezeny četné hroby Vikingů.
Norské piráti používali záliv Larne jako svou základnu v 10. a 11. století, Edward Bruce, Robertův bratr, přistál tu v roce 1315 s armádou šesti tisíc, aby mohl vyzvat Irové svrhnout Brity.
Dnes je Larne rušným obchodním městem.