Trajekt z Castellammare di Stabie do Seiano

Linka Castellammare di Stabia Seiano spojuje Itálie s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Seremar. Plavba probíhá 7 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 20 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Castellammare di Stabia Seiano se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Castellammare di Stabia - Seiano

Průvodce přístavem Castellammare di Stabia

Stabia je město v Neapolském zálivu, v regionu Kampánie v jižní Itálii. Nachází se asi 30 km jihovýchodně od města Neapol, v těsné blízkosti starého římského města Stabiae, které bylo zničeno výbuchem sopky Vesuv v roce 79 našeho letopočtu. V současnosti probíhají archeologické vykopávky římských vil, které byly zakonzervovány sopečnou erupcí. V regionu najdete spoustu památek s nádhernou architekturou, mnoho kostelů a úžasných uměleckých děl starého centra města. To vše a starověké archeologické nálezy ze Stabiae dělají z Castellammare di Stabia ideální místo na odpočinkovou dovolenou, a to zejména pro ty, kteří mají rádi kulturu a nádherné pláže.

V současnosti je přístav využíván pro komerční, turistické a rybářská plavidla. K dispozici jsou také loděnice. Castellammare di Stabia je třetím největším přístavem v Kampánii po Neapoli a Salernu. Z jeho přístavu se trajekty plují na Capri a Sorrento.