Trajekt z Denii na Formenteru

Linka Denia Formentera spojuje Španělsko s Formentera. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Balearia. Plavba probíhá 21 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Denia Formentera se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Denia - Formentera

Průměrné ceny na trase Denia Formentera

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Denia Formentera je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Denia

Denia je město v regionu Alicante ve Španělsku nacházející se na půl cesty mezi Alicante a Valencií, nedaleko lázeňského města Xàbia. Denia leží na pobřeží Středozemního moře (Costa Blanca), s výhledem na Baleárské ostrovy a opírá se o hory přírodního parku Montgó. Městu dominuje hrad z 11. a 12. století, který nabízí návštěvníkům pohled na město, moře a okolí. Uvnitř hradu je hradní muzeum Palau del Governador. Město hostí množství festivalů, ale je nejznámější pro býčí zápasy, které se konají každý červenec a byly prohlášeny za národní turistickou atrakci.

Pláže v Denii jsou široké, ideální pro vodní sporty a jsou často oceňovány za kvalitu vody a písku. Na severu města najdou návštěvníci jemné písečné pláže Les Marines. Jižně od města je skalnatá oblast Les Rotes, kde jsou krásné zátoky s průzračnou vodou, ideální pro ty, kteří mají rádi potápění nebo šnorchlování.

Z přístavu se každý den plaví trajekty na Baleárské ostrovy.

Průvodce přístavem Formentera

Formentera je nejmenší ze skupiny Baleárských ostrovů. Nachází se asi 100 km od pevniny Španělska.

Formentera má rozlohu 82 km², ale v tomto malém prostoru má všechno: nedotčené bílé pláže, krásné útesy a klidnou krajinu.