Trajekt z Formentery do Denii

Linka Formentera Denia spojuje Formentera s Španělsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Balearia. Plavba probíhá 12 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Formentera Denia se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Formentera - Denia

Průměrné ceny na trase Formentera Denia

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Formentera Denia je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Formentera

Formentera je španělský ostrov ve Středozemním moři, který je součástí Baleárského souostroví. Ostrov Formentera a nedaleký ostrov Ibiza bývají také často nazývány Pityuské ostrovy, což doslova znamená borové - piniové ostrovy. Ostrov leží asi 6 km jižně od Ibizy a je přibližně 20 km dlouhý. Formentera je známá v celé Evropě pro své překrásné zbarvené pláže a pro nudismus povolen na většině z nich.

V jihozápadní části je mys Cap de Barbaria, na východě náhorní plošina La Mola. Na západě je jedna z nejkrásnějších pláží na světě - Cala Saona a dlouhý výběžek směřující k ostrovům S'Espalmador a Ibiza.

Ačkoli ostrov byl zpočátku dostupný trajektem pouze z Ibizy, v současnosti směřují na ostrov i trajekty přímo ze španělské pevniny, což přispělo ke zlepšení cestovního ruchu na ostrově. Doba plavby na trase Ibiza - Formentera je asi 30 minut.

Průvodce přístavem Denia

Denia se nachází v provincii Alicante na pobřeží Costa Blanca na půli cesty mezi Alicante a Valencie na východě Španělska. Původ města je spojený se základnou řecké kolonie. Urbanizace města Římany začala v 3. století př. n.l. Klíčovým faktorem v této době byl přístav, ze kterého se vyvážily produkty. V průběhu 18. století proběhla důležitá obnova města, která pokračovala do příštího století. Právě tehdy proběhl skok do infrastruktury, a byly vybudovány železniční tratě a továrny. Téměř výhradně zemědělské komunity zůstaly nezměněné až do časných 60. let, kdy došlo k rychlému rozvoji odvětví cestovního ruchu.