COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Island

Island je sice velký ostrov v severním Atlantiku v blízkosti polárního kruhu, na druhou stranu se jedná o nejmenší evropský stát, který najdete na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu. Hlavní a současně největší město představuje Reykjavík, kde žije většina islandské populace.

Co dělat na Islandu?

Centrum ostrova představuje hlavní město Reykjavík, které najdete u jihozápadního pobřeží. Dominantou města je kostel Hallgrímskirkja (výška 74,5 m; výjimečná architektura), zajímavá je ovšem i katedrála Dómkirkjan nebo budova parlamentu Althing, které jsou umístěny kousek od sebe.

Akureyri je přezdíváno jako hlavní město severního Islandu, má totiž druhou největší aglomeraci celého ostrova a můžete zde toho mnoho vidět. Počínaje protestantským kostelem Akureyrarkirkja, až po překrásnou severskou přírodu v podobě nejen botanické zahrady Lystigarður Akureyrar s typickou květenou, ale i okolních hor.

Co se přírodních krás týká, na Islandu je toho více než mnoho k objevování. Vynechat byste neměli alespoň jeden z národních parků. Zvolit můžete například druhý největší na celém ostrově, kterým je Národní park Skaftafell. Pro místní obyvatele má potom zvláštní význam Národní park Þingvellir, a to vzhledem k tomu, že právě zde vznikl jeden z nejstarších parlamentů na světě, přičemž jeho pozůstatky jsou zde stále k vidění. Díky své jedinečnosti byl zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Milovníci Julese Verna pravděpodobně zvolí Národní park Snæfellsjökull, neboť se právě zde odehrává část románu Cesta do středu země.

Další z přírodních dominant Islandu jsou jedny z největších gejzírů na světě, které se nachází cca 80 kilometrů od hlavního města ostrova. Slovo “gejzír“ je odvozeno od tohoto místa, které se nazývá Geysir.

Jeden z nejvýznamnějších místních vodopádů se jmenuje Gullfoss, který společně se zmíněným gejzírem Geysir a národním parkem Þingvellir tvoří tzv. Zlatý trojúhelník. Při svém zkoumání přírodních památek však jistě narazíte na mnohé další vodopády - například Dettifos, Seljalandsfoss, Skógafoss.

Jak se nejlépe dostat na Island?

Na Island se dostanete díky trajektovému dopravci Seatours, který realizuje plavby až 84x týdně. Jedná se o předního operátora v západní části ostrova.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Island?

Islandské podnebí se dá popsat jako oceánské a chladné. Roční teploty se v průměru pohybují kolem 4 °C. Turistická sezóna zde trvá od června do srpna. Ne všechna turistická místa jsou přístupná celoročně, a to kvůli proměnlivému počasí, které na Islandu zažijete.

Populární provozovatelé trajektů

    • 12 plavby denně 1 hodina 30 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Island