Rezervujte si trajekt v Kodaň

Přístav Kodaň v Dánsku Vás spojí s přístavem Oslo v Norsku, je tu výběr z kolem 7 plaveb trajektem za týden. Doba plavby na trase z Kodaně do Oslo je od 19 hodin, trasu provozuje společnost DFDS Seaways.

Mapa přístavu Kodaň

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Alternativy pro přístav Kodaň

Služby trajektové přepravy v Kodaň

 • DFDS Seaways
  • 7 plaveb týdně 19 hod
  • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Kodaň

Kodaň je hlavní město Dánska. Bylo založeno kolem r. 1000 Svenem Vidlí Vous a jeho syn Knutem Velikým. Původně to byla jen rybářská vesnice s názvem "Havn" (přístav), až do poloviny 12. století, a pak město náhle začalo obsazovat mnohem důležitější roli v přechodu do moci biskupa Absalona v 1167 r. Velký přístav posiloval růst Kodaně, která se stala významným centrem obchodu. Během druhé světové války Kodaň byla okupována německými vojsky spolu se zbytkem země od 09.04.1940 do 04.05.1945. V srpnu 1943, kdy vládní spolupráce s okupačními sílami se zhroutila, několik lodí bylo potopeno v přístavu v Kodani dánským královským námořnictvím, aby nebyly použity Němci. Město výrazně vzrostlo od konce války v 70. letech s pomocí tzv. "dopravního plánu pěti prstů", který spojoval město s okolními předměstí.

Jak se dostat do přístavu Kodaň

 • Kodaň - adresa trajektového přístavu

  Dampfærgevej 30, 2100 Kobenhavn O

 • Ubytování v Kodaň

  Jestli chcete strávit noc blízko přístavu Kodaň před nebo po Vaší cestě, anebo pokud hledáte ubytování pro celý pobyt, prosím navštivte naší stránku Ubytování v Kodaň pro nejlepší ceny ubytování a jednu z největších nabídek online!