COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Le Havre - Rosslare je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Le Havre do Rosslare

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie do Irska

Provozovatelé trajektů na trase Le Havre - Rosslare

    • 1 Sailing Weekly 20 hr 29 min
    • Get price

Trajekt z Le Havre do Rosslare

Linka Le Havre Rosslare spojuje Francie s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Brittany Ferries. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 20 hodin 29 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Le Havre Rosslare se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Le Havre

Le Havre je přístavní město v Normandii na severozápadě Francie, které leží na pravém břehu ústí řeky Seina. Je známé hlavně jako druhý největší francouzský přístav (po Marseille), ale nachází se zde i největší kontejnerový přístav země. Město bylo po škodách z druhé světové války přestavěno, přičemž mnoho z jeho poválečných staveb je dílem architekta Auguste Perret. Nová poválečná architektura se může zdát některým lidem brutální, ale je nutno říci, že je unikátní. Je zde několik zajímavých staveb, které stojí za to vidět. V roce 2005 se dostalo město na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Přístav Havre má dva trajektové terminály. Terminál de Grand Bretagne (britský terminal) je stále v provozu, ale irský terminál již není využíván. V přístavu je obchod, kavárna a směnárna a na ulici Boulevard Clemanceau je místo, kde Vám poskytnou turistické informace. Trajekty se z přístavu plaví i do Portsmouthu.


Průvodce přístavem Rosslare

Vesnice Rosslare se nachází v irské provincii Wexford a již více než sto let se řadí k oblíbeným rekreačním střediskům turistů. Celý název zní Rosslare Strand, používá se k rozlišení od nedalekého přístavu Rosslare. Tamní obyvatelé jsou hrdí na to, že je jejich vesnice jednou z nejslunnějších lokalit v Irsku. Rosslare Strand drží rekord, který ukazuje, že má ročně v průměru o 300 hodin více slunečního svitu než zbytek Irska. Dlouhá písečná pláž je oceněna statusem Modré vlajky (tzn. certifikátem potvrzujícím, že místo splnilo velmi přísná pravidla), a proto je oblíbená u plavců i rodin. Nedaleko vesnice je navíc několik kvalitních golfových hřišť.

Zařízení přístavu zahrnuje restauraci, bar, čekárnu, dětský koutek, obchody, půjčovnu aut, přebalovací koutek, směnárnu a kancelář Ministerstva zemědělství. Trajekty plují do Pembroke (přejezd trvá cca 4 hodiny), Fishguard (3 hodiny a 30 minut), Cherbourg a Roscoff ve Francii.