Leve Ferries

Leve Ferries provozuje plavby mezi přístavem Piraeus na okraji Atén a ostrovem Aegina patřícího do Saronského souostroví v Egejském moři.

Se svým obrovským trajektem s názvem Ionian nabízí společnost Leve Ferries bezpečnou a pohodlnou jízdu napříč Egejským mořem. Plavidlo má celou řadu moderních a stylových barů, klimatizované velké prostory určené k posezení jsou navíc vybaveny televizí. Trajekt je schopný přepravit velké množství vozidel, což ještě více usnadňuje prozkoumat některé z řeckých nejpopulárnějších turistických atrakcí.

Trajekt odjíždí z hlavního přístavu a dopravního uzlu země, z Piraeus, který se nachází asi 10 km jihozápadně od centra hlavního města. Jedná se o největší přístav ve Středomoří, každoročně se zde přepraví více než 20 milionů cestujících.

Aegina, jeden ze Saronských ostrovů, leží v stejnojmenném zálivu a představuje nesmírně populární destinaci mezi Atéňany, a to díky tomu,že se nachází jen 30 kilometrů od přístavu Piraeus.

S Leve Ferries dělí cestující jen krátká plavba od idylických pláží a pozoruhodných historických památek ostrova Aegina, včetně nejpozoruhodnějšího chrámu Aphaea.

Číst více Číst méně