COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Liverpool Birkenhead - Douglas je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Liverpool Birkenhead do Douglas

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Anglie na ostrov Man

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Liverpool Birkenhead - Douglas

    • 2 Sailings Weekly 4 hr 15 min
    • Get price

Trajekt z Liverpool Birkenhead do Douglas

Linka Liverpool Birkenhead Douglas spojuje Anglie s ostrov Man. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Steam Packet. Plavba probíhá 2 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Liverpool Birkenhead Douglas se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Liverpool Birkenhead

Birkenhead je město na poloostrově Wirral v regionu Wirral v Merseyside, na severozápadě Anglie. Město leží na západním břehu řeky Mersey, oproti městu Liverpool. Historie města, které je významným námořním přístavem, je úzce spjata se stavbou lodí. Návštěvníci města zde najdou jeden z prvních parků financovaných z veřejných zdrojů ve Velké Británii. V roce 1843 byl navržen sirem Josephem Paxtonem. K zajímavým historickým památkám města patří větrný mlýn Bidston, který se nachází na kopci za městem, dále vodní věž Flaybrick, zahrady, kostel sv. Jakuba nebo katolický kostel St.Werburgh's.

Doky v Birkenhead jsou součástí přístavu Liverpool a jsou provozovány společností "Mersey Docks and Harbour Company". Terminál "Twelve Quays" je místo, odkud se plaví trajekty určené pro osobní a nákladní dopravu do Dublinu v Irsku a Belfastu v Severním Irsku. Mersey Ferry ve Woodside provozuje osobní dopravu přes řeku Mersey do Liverpoolu. Během zimních měsíců zase společnost Isle of Man Steam Packet Company provozuje přepravu z Birkenhead do Douglasu, na ostrově Man.


Průvodce přístavem Douglas

Douglas je hlavním městem ostrova Man a jeho největším městem. Je centrem ostrova pro lodní dopravu, nakupování a zábavu. To je sídlo vlády ostrova a jeho finanční centrum. Douglas se nachází v zátoce na východním pobřeží ostrova, na soutoku dvou řek - Do a Glass (od nichž dostal své jméno). Střed města má spíše mírné údolí, zatímco severozápadní a jihovýchodní části jsou kopcovité. Město je obklopeno několika menšími městy a obcí.
Douglas byl hlavním městem ostrova Man od roku 1863, předtím hlavním městem byl Castletown, se kterým jeho teď spojuje železnice. V Douglas sídlí Tinvald - jeden z nejstarších parlamentů na světě.