COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do ostrov Rangitoto

Rangitoto je sopečný ostrov v zálivu Hauraki, v blízkosti Aucklandu na Novém Zélandu. Ostrov vznikl přibližně před 600 lety po erupci sopky. Je to nejmladší a největší sopka v dané oblasti.

Ačkoliv je zde nedostatek vegetace, Rangitoto je domovem největšího lesa se stromy typu Pohutukawa na světě. Jsou to vysoké jehličnaté stromy s úžasnými červenými květy. Strom hraje důležitou roli v místní kultuře díky své kráse a schopnosti přežít v drsných podmínkách.

Ostrov má bouřlivou minulost. Maori ho využívali na hlídání zálivu v dobách války, ale v roce 1854 ho prodali. Také byl dějištěm krvavé bitvy mezi dvěma kmeny před stovkami let, která způsobila, že dostal jméno "Rangitoto", což v jazyce Maorů znamená "krvavé nebe".

Ostrov byl také využíván jako vojenská základna během druhé světové války, a to hlavně kvůli blízkosti k přístavu Auckland Harbour, s řadou zajímavých pozůstatků viditelných dodnes. Jsou zde dvě konkrétní palebné pozice, velitelské stanoviště a kontrolována důl základna, která byla použita k odpálení bomby v Whangaparaoa pasáži, kdy nepřátelské lodě pluly kolem.

Ostrov nabízí skvělé možnosti na procházky. Můžete si udělat výlet až na vrchol, a to za hodinu nebo si můžete zorganizovat 4WD prohlídku, pokud tomu dáváte přednost. Z vrcholu je nádherný panoramatický výhled, takže si určitě nezapomeňte fotoaparát.

Na ostrově nejsou žádné obchody, takže si s sebou vezměte hodně vody a opalovací krém.

Z pevniny se dostanete na východně pobřeží Rangitoto dvěma trasami. K dispozici je několik plaveb každý den z přístavu Auckland Harbour a o něco méně časté jsou plavby z Devonportu, na severním pobřeží Aucklandu, přičemž obě plavby trvají přibližně pětadvacet minut.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v ostrov Rangitoto