Trajekt ze Stromstadu do Sandefjordu

Trajektová trasa Stromstad Sandefjord spojuje Švédsko s Norsko a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Fjord Line se plaví 14 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 2 hodin 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Color Line se plaví 4 krát za den, plavba trvá od 2 hod 30 min.

Celkově je tu 42 plaveb týden na trase z Stromstad Sandefjord mezi Švédsko a Norsko. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Stromstad - Sandefjord

Průměrné ceny na trase Stromstad Sandefjord

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Stromstad Sandefjord je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Stromstad

Strömstad je město v Västra Götaland County v západním Švédsku. Město se nachází v blízkosti hranic s Norskem v ústí říčky Strömstad.
Původně provincie Bohuslän, kde se nachází Strömstad, patřila k Dánsku do 1658 a pak odešla ke Švédsku po válce. Strömstad byl dříve malou rybářskou vesnicí známou jako Strommen. Během velké severní války ve městě se nacházel hlavní obchod švédské armády a sídlo Karla XII. Rozvoj města byl zadržován po sobě jdoucími válkami mezi Švédskem, Dánskem a Norskem. V naší době se obyvatelé města zabývají rybolovem, cestovním ruchem a obchodováním.

Průvodce přístavem Sandefjord

Sandefjord je město a magistrát v kraji Vestfold v jižním Norsku. Od roku 1850 se odsud plaví velrybářské lodí do Severního ledového oceánu. První velrybářské expedice do Antarktidy byly poslány v roce 1905. Ke konci roku 1920 byla v Sandefjordu flotila 15 lodí a více než 90 velrybářských lodí. V roce 1954 bylo najato více než 2800 lidí z oblasti jako členy posádky na velrybářských lodích, ale od poloviny 1950 lov velryb se postupně snižoval. Počet jižních expedicí prudce poklesl v roce 1960 a sezóna 1967-1968 byla poslední. Lodní průmysl se postupně upravuje od loveckých lodí na jiné typy lodí. Sandefjord byl dříve známým resortem s různými druhy koupelí pro zlepšení zdraví - se slanou vodou, bahnem a sirnými koupelí.