Porovnejte trajekty z Francie do Alderney
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Francie

Je těžké zobecňovat Francii - jak kdysi poznamenal Charles de Gaulle, "jak by se dalo popsat zemi, která má 365 druhů sýra?"
Přesto je něco o této nádherné země, která přitahuje miliony milovníků la vie Français rok co rok.
Možná to je elegantními bulváry v Paříži, sjezdovkami v Alpách, osluněnými vinicemi a pláží, anebo kávou a croissanty v neprobádané vesnici?
Nebo snad je to prohlídka majestátného zámku Loiře, okouzlující životní styl Středomoří, nebo relaxační piknik v Provence, kde vzduch voní divokými bylinami a levandulí?
Zvažte také potěšení z dalších méně známých regionů, jako Franche-Comté, Gaskoňsko a Berry, hluboko v zeleném srdci Francie - regiony, jejíž ospalé vesnice nabízejí návštěvníkům možnost vyzkoušet si skutečný "douceur de vivre" z provinční Francie.

Nelze popřít, že Francie je země velkých kontrastů, které nabízejí nekonečný výběr lákavých destinacích, bohatou rozmanitost krajiny, kuchyně, počasí a národů, s výjimečným kulturním dědictvím.
Je snadné pochopit, proč Francouzi zůstávají doma po dobu své dovolené, a proč pak říkají své zemi La Belle France.

O Alderney

Alderney, třetí největší z Normanských ostrovů, je jedním z mála zachovalých, klidných britských ostrovů, kde na vás čeká krásná příroda a klid. Ostrov je jen 2,4 km široký a 5,6 km dlouhý; počet obyvatel kolem 2000 osob. Stejně jako sousední Guernsey a Jersey, i Alderney má mírné klima, je nezávislé a s vlastní vládou. I přes blízkost ke kontinentální Francii (13 km), Guernsey (37 km), Jersey (48 km) a ostrovu Wight (96 km), se Alderney podařilo vyhnout tradičnímu cestovnímu ruchu.

Co dělat na Alderney?
Kolem tohoto ostrůvku najdete hned několik menších zálivů s krásnými plážemi - na příklad světově proslulá pláž Saye, kterou chrání skály, díky čemuž je zde moře klidnější a teplejší, tzn. ideální ke koupání. Tím, že je Saye známá, je i turisty velmi vyhledávaná. Pokud upřednostňujete soukromí, zvolte jinou pláž (na ostrově Alderney je jich hned několik) nebo navštivte přírodní rezervaci Longis, jejíž součástí jsou slaná i sladkovodní jezírka, vřesoviště, na loukách můžete pozorovat volně žijící zvířata nebo zkoumat místní rostliny.

Jak se nejlépe dostat na Alderney?
Na tento ostrov míří trajekty z různých směrů, tzn. nejen z Anglie, ale například i z Francie, kde dopravu zajišťuje společnost Manche Iles Express. Vyplouvá se z Dielette a cesta trvá 55 minut.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Alderney?
Vyhnete-li se dovolené v období školních prázdnin, ušetříte své peníze a nepotkáte zde tolik turistů. Pokud plánujete dovolenou v jiném měsíci, popř. pokud již víte, kdy budete mít volno, rezervujte si své místo na trajektu co nejdříve. Ceny plaveb obecně stoupají s poklesem volných míst na palubě.

Trajekty z Francie do Alderney

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.