Porovnejte trajekty z Island do ostrov Flatey
Otevřená jízdenka??

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Otevřená jízdenka?

Otevřené jízdenky platí po dobu až 12 měsíců od data rezervace (prohlédněte si podmínky)

Údaje o cestě
Odjezd
Zpáteční
Proč využít Direct Ferries?
category
Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě
category
Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků
category
Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně
category
Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

O Island

Island je sice velký ostrov v severním Atlantiku v blízkosti polárního kruhu, na druhou stranu se jedná o nejmenší evropský stát, který najdete na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu. Hlavní a současně největší město představuje Reykjavík, kde žije většina islandské populace.

Co dělat na Islandu?
Centrum ostrova představuje hlavní město Reykjavík, které najdete u jihozápadního pobřeží. Dominantou města je kostel Hallgrímskirkja (výška 74,5 m; výjimečná architektura), zajímavá je ovšem i katedrála Dómkirkjan nebo budova parlamentu Althing, které jsou umístěny kousek od sebe.

Akureyri je přezdíváno jako hlavní město severního Islandu, má totiž druhou největší aglomeraci celého ostrova a můžete zde toho mnoho vidět. Počínaje protestantským kostelem Akureyrarkirkja, až po překrásnou severskou přírodu v podobě nejen botanické zahrady Lystigarður Akureyrar s typickou květenou, ale i okolních hor.

Co se přírodních krás týká, na Islandu je toho více než mnoho k objevování. Vynechat byste neměli alespoň jeden z národních parků. Zvolit můžete například druhý největší na celém ostrově, kterým je Národní park Skaftafell. Pro místní obyvatele má potom zvláštní význam Národní park Þingvellir, a to vzhledem k tomu, že právě zde vznikl jeden z nejstarších parlamentů na světě, přičemž jeho pozůstatky jsou zde stále k vidění. Díky své jedinečnosti byl zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO. Milovníci Julese Verna pravděpodobně zvolí Národní park Snæfellsjökull, neboť se právě zde odehrává část románu Cesta do středu země.

Další z přírodních dominant Islandu jsou jedny z největších gejzírů na světě, které se nachází cca 80 kilometrů od hlavního města ostrova. Slovo “gejzír“ je odvozeno od tohoto místa, které se nazývá Geysir.

Jeden z nejvýznamnějších místních vodopádů se jmenuje Gullfoss, který společně se zmíněným gejzírem Geysir a národním parkem Þingvellir tvoří tzv. Zlatý trojúhelník. Při svém zkoumání přírodních památek však jistě narazíte na mnohé další vodopády - například Dettifos, Seljalandsfoss, Skógafoss.

Jak se nejlépe dostat na Island?
Na Island se dostanete díky trajektovému dopravci Seatours, který realizuje plavby až 84x týdně. Jedná se o předního operátora v západní části ostrova.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Island?
Islandské podnebí se dá popsat jako oceánské a chladné. Roční teploty se v průměru pohybují kolem 4 °C. Turistická sezóna zde trvá od června do srpna. Ne všechna turistická místa jsou přístupná celoročně, a to kvůli proměnlivému počasí, které na Islandu zažijete.

Trajekty z Island do ostrov Flatey

Služby pro zákazníky

Navštivte naši stránku zákaznického servisu, kde najdete užitečné informace o cestování trajektem, často kladené dotazy a informace o tom, jak nás můžete kontaktovat a požádat o pomoc s rezervací.