Madeira

Jak rezervovat trajekt z Madeira do ostrov Porto Santo

V současnosti existuje jen jedna trasa mezi Madeira a ostrov Porto Santo provozována 1 trajektová společnost – Porto Santo Line Funchal do Porto Santo provozuje trajekt týdně s dobou plavby přibližně 2 hodin 30 minut.

I když jsme věnovali velkou pozornost tomu, aby informace na této stránce byly správné, frekvence a doba plavby na všech trasách se mohou někdy lišit. Takže vám doporučujeme, abyste si vyžádali informaci o aktuální dostupnosti na plavbu z Madeira do ostrov Porto Santo mezi přístavy Funchal a Porto Santo.

Mapa trajektové trasy Madeira - ostrov Porto Santo

Klikněte zde pro zobrazení mapy

Trajekty z Madeira do ostrov Porto Santo

O Madeira:

Portugalské souostroví Madeira leží v Atlantském oceánu, a to severozápadně od Kanárských ostrovů, konkrétně asi 400 km na sever od ostrova Tenerife.

Co dělat na Madeiře?
Většina turistů míří do hlavního města Funchal, které se nachází v jižní části země. Jedná se o pobřežní město, kde to žije po celý den, a to díky mnoha obchodům, barům a restauracím. Díky výborné poloze se navíc jedná o skvělý výchozí bod pro toulky po ostrově. Přímo ve Funchalu vás okouzlí romantické uličky, katedrála z 15. století s interiérem vytvořeným z madeirského dřeva nebo palác při pobřeží, který v minulosti sloužil jako pevnost na obranu přístavu. Od hlavního města Funchal je směrem na západ vesnice Camara de Lobos, kterou proslavil Winston Churchill tím, že zde sedával u malířského stojanu.

Vzhledem k tomu, že je povrch Madeiry z velké části hornatý, je toto místo vhodné pro pěší turistiku. Vyzkoušet můžete například výšlap na jednu z nejvyšších hor souostroví, kterými jsou Pico Ruivo (1862 m) a Pico do Arieiro (1818 m). Za návštěvu stojí však i místní kuriozita, kterou jsou madeirské zavlažovací kanály, které začaly vznikat již v 15. století a které se nazývají levády. Taková Levada das 25 Fontes nabízí přímo pohádkovou krajinu, kterou byste si neměli nechat ujít. Nedaleko tohoto místa se nachází další místní poklad oblíbený mezi turisty - je jím vodopád Cascata do Risco. Za zmínku bezpochyby stojí i Cabo Girao, druhý nejvyšší útes v Evropě.

Madeira není místo plné písečných pláží - jedna z mála, kde se můžete opalovat, se jmenuje pláž Prainha, jejíž písek je černé barvy. Pozoruhodné jsou navíc bazénky, které vznikly u pobřeží nedaleko města Porto Moniz. Tyto bazénky jsou vytvořeny mezi lávovými skalisky, díky čemuž je zde voda klidná a teplá.

Jak se nejlépe dostat na Madeiru?
V současnosti působí na trase mezi ostrovy Porto Santo a Madeirou pouze jedna trajektová společnost, Porto Santo Line. Plavba probíhá každý týden několikrát, délka plavby je něco málo přes dvě hodiny.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Madeiru?
Podnebí na Madeiře je mírné, což z tohoto ostrova činí celoročně oblíbenou prázdninovou destinaci. Průměrná teplota je zde 25°C, v zimě potom teploty neklesají pod 18°C. Nejedná se tedy o místo, kde by vás počasí nepříjemně překvapilo.