Trajekt z Valletty do Catanie

Linka Valletta Catania spojuje Malta s Sicílie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Virtu Ferries. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 4 hodin 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Valletta Catania se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Valletta - Catania

Průměrné ceny na trase Valletta Catania

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Valletta Catania je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Valletta

Valletta je hlavní město Malty. Základní kámen do fundamentu Valletty položil rytíř, námořní velitel, mistr Řádu svatého Jana Jeruzalémského, Jean Parisot de la Valletta 28. března 1566 roku. Řád (který dlouho ovládal město a ostrov) rozhodl založit nové město na poloostrově Skiberras bezprostředně po Velkém obležení Malty k posílení postavení řádu maltézských rytířů. Stavbu vedl italský architekt Francesco Laparelli, který vypracovat plán Valletty a obdržel možnost, poprvé v historii rozvoje měst v Evropě, dělat vše v souladu s pravidly a předpisy architektury. Od roku 1570 výstavbu města pokračoval žák Laparelli Gerolamo Cassar. Pod jeho vedením byly postaveny paláce a kostely ve Vallettě. Ve městě se vyvíjel obchod, řemeslo a umění. Zdobení Valletty bylo usnadněno tím, že se město zbavilo hrozby tureckých dobyvatelů, a maltézské rytíři se brzy začali starat o pohodlí svého pobytu a zabývali se výstavbou luxusních vil a paláců.

Průvodce přístavem Catania

Catania je italské město na východním pobřeží Sicílie v Iónském moři. Město je hlavním městem stejnojmenné provincie a druhým největším městem Sicílie.
Mezi zajímavosti Catanie patří barokní architektura v centru města, sopka Etna, která několikrát změnila tvář města, fontány a skalnaté vulkanické pobřeží v severní části města.