COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Valletta - Catania je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Valletta do Catania

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Malty do Sicílie

Na palubě trajektů

Provozovatelé trajektů na trase Valletta - Catania

    • 4 plavby týdně 4 hod 15 min
    • Zjistit cenu
    • 1 plavba týdně 7 hod
    • Zjistit cenu

Trajekt z Valletta do Catania

Trajektová trasa Valletta Catania spojuje Malta s Sicílie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Virtu Ferries se plaví 4 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 4 hodin 15 minut. zatímco Trajekty společnosti Grimaldi Lines se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 7 hodin.

Celkově je tu 5 plaveb týden na trase z Valletty Catania mezi Malta a Sicílie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Průvodce přístavem Valletta

Valletta je hlavní město Malty. Základní kámen do fundamentu Valletty položil rytíř, námořní velitel, mistr Řádu svatého Jana Jeruzalémského, Jean Parisot de la Valletta 28. března 1566 roku. Řád (který dlouho ovládal město a ostrov) rozhodl založit nové město na poloostrově Skiberras bezprostředně po Velkém obležení Malty k posílení postavení řádu maltézských rytířů. Stavbu vedl italský architekt Francesco Laparelli, který vypracovat plán Valletty a obdržel možnost, poprvé v historii rozvoje měst v Evropě, dělat vše v souladu s pravidly a předpisy architektury. Od roku 1570 výstavbu města pokračoval žák Laparelli Gerolamo Cassar. Pod jeho vedením byly postaveny paláce a kostely ve Vallettě. Ve městě se vyvíjel obchod, řemeslo a umění. Zdobení Valletty bylo usnadněno tím, že se město zbavilo hrozby tureckých dobyvatelů, a maltézské rytíři se brzy začali starat o pohodlí svého pobytu a zabývali se výstavbou luxusních vil a paláců.


Průvodce přístavem Catania

Catania je italské město na východním pobřeží Sicílie v Iónském moři. Město je hlavním městem stejnojmenné provincie a druhým největším městem Sicílie.
Mezi zajímavosti Catanie patří barokní architektura v centru města, sopka Etna, která několikrát změnila tvář města, fontány a skalnaté vulkanické pobřeží v severní části města.