Trajekt z Valletty do Catanie

Trajektová trasa Valletta Catania spojuje Malta s Sicílie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Grimaldi Lines se plaví 1 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 7 hodin. zatímco Trajekty společnosti Virtu Ferries se plaví 8 krát za týden, plavba trvá od 4 hod 15 min.

Celkově je tu 9 plaveb týden na trase z Valletta Catania mezi Malta a Sicílie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Valletta - Catania

Průměrné ceny na trase Valletta Catania

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Valletta Catania je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Valletta

Valletta je hlavní město Malty. Základní kámen do fundamentu Valletty položil rytíř, námořní velitel, mistr Řádu svatého Jana Jeruzalémského, Jean Parisot de la Valletta 28. března 1566 roku. Řád (který dlouho ovládal město a ostrov) rozhodl založit nové město na poloostrově Skiberras bezprostředně po Velkém obležení Malty k posílení postavení řádu maltézských rytířů. Stavbu vedl italský architekt Francesco Laparelli, který vypracovat plán Valletty a obdržel možnost, poprvé v historii rozvoje měst v Evropě, dělat vše v souladu s pravidly a předpisy architektury. Od roku 1570 výstavbu města pokračoval žák Laparelli Gerolamo Cassar. Pod jeho vedením byly postaveny paláce a kostely ve Vallettě. Ve městě se vyvíjel obchod, řemeslo a umění. Zdobení Valletty bylo usnadněno tím, že se město zbavilo hrozby tureckých dobyvatelů, a maltézské rytíři se brzy začali starat o pohodlí svého pobytu a zabývali se výstavbou luxusních vil a paláců.

Průvodce přístavem Catania

Catania je italské město na východním pobřeží Sicílie v Iónském moři. Město je hlavním městem stejnojmenné provincie a druhým největším městem Sicílie.
Mezi zajímavosti Catanie patří barokní architektura v centru města, sopka Etna, která několikrát změnila tvář města, fontány a skalnaté vulkanické pobřeží v severní části města.