Trajekt z Agistri do Egina

Trajektová trasa Agistri Egina spojuje Sarónske ostrovy s Sarónske ostrovy a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Hellenic Seaways se plaví 4 krát za den s dobou trvání plavby kolem 10 minut. zatímco Trajekty společnosti Saronic Ferries se plaví 15 krát za týden, plavba trvá od 20 min.

Celkově je tu 43 plaveb týden na trase z Agistri Egina mezi Sarónske ostrovy a Sarónske ostrovy. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Agistri - Egina

Průměrné ceny na trase Agistri Egina

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Agistri Egina je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Agistri

Ostrov Agistri, který patří do skupiny Saronských ostrovů, je vzdálen asi 55 minut plavby trajektem z přístavu Pireus a asi 10 minut od ostrova Ejina. Agistri je největším z ostrůvků ležících mezi ostrovem Ejina a pobřežím Epidavros. Ostrov má v své blízkosti další tři přilehlé ostrůvky - Moni na východě, Kira na západě a Metopi na severovýchodě. Na severním pobřeží ostrova, na poloostrově Kapnodochi, je zátoka Mandraki, kde můžete vidět pozůstatky základů starobylých budov. Byly zde nalezeny artefakty od prvního období řeckých dějin až po helénistické období. Našli se zde kamenné nástroje jako sekery, hmoždíře, úlomky obsidiánu, keramiky, či střepů.

Všechny lodě (trajekty & "létající delfíni") směřující do Agistri plavou z mola číslo 8 v přístavu Pireus.

Průvodce přístavem Egina

Řecký ostrov Egina (lat. Aegina) se nachází v Aiginskom zálivu (známý také jako Sarónský záliv) a patří do skupiny Sarónských ostrovů. Tím, že se nachází v blízkosti Atén (17 mil), je oblíbený u návštěvníků Řecka. Podle mýtu má ostrov své jméno podle nymfy, dcery boha řeky Asópos, do které se zamiloval Zeus a vzal si ji s sebou na ostrov. V letech 1827 až 1829, kdy Aegina bylo dočasné hlavní město nového řeckého státu, guvernér Ioannis Kapodistrias si dal postavit impozantní neo-klasické sídla, které sloužily jako jeho ústředí a dnes jsou důležitými turistickými atrakcemi. Na okraji města Aegina jsou půvabné vesničky s výrazným tradičním charakterem jako Kypseli, Agii a Vagia.

Trajekty z přístavu na ostrově se plaví do přístavu Pireus s časem plavby asi 40 minut s Flying Dolphin a 75 minut s konvenčním trajektem. Aegina je také spojena s ostrovy Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi a Anonyma.