COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Ambergris Caye

Ambergris Caye, přezdívaný jako tzv. Krásný ostrov, je největším ostrovem malého státu Belize, který najdete ve Střední Americe. Ambergris Caye představuje jednu z nejoblíbenějších destinací celé Belize, a to díky okouzlujícím karibským plážím a možností potápění světové úrovně v okolí největšího bariérového útesu na západní polokouli.

Co dělat na Ambergris Caye?

Ostrov je štíhlého tvaru, výběr vodních aktivit je však široký, Ambergris Caye představuje ráj o délce 25 kilometrů, který kromě potápění láká milovníky vodních skútrů, šnorchlaře a plavce z celého světa. Severní část ostrova je do značné míry neobydlená, najdete zde čisté pláže i nedotčenou přírodu, kterou můžete prozkoumat třeba na kole. Směrem na jih obyvatel přibývá, a to i díky hlavnímu městu ostrova San Pedro, které leží na jižním pobřeží.

V nejjižnější části Ambergris Caye se nachází nejznámější místo pro potápění, Hol Chan, které zahrnuje 18 kilometrů čtverečních plných podmořských zázraků. Objevit zde můžete například 160 druhů ryb, 40 druhů korálů a fascinující druhy podmořských rostlin. Obrovským lákadlem je tzv. Great Blue Hole (v překladu Velká modrá díra) - jedná se o zatopený závrt ve tvaru téměř dokonalého kruhu o průměru 300 metrů a hloubce 124 metrů, který obklopuje úzký pás pevniny.

San Pedro představuje jedinou metropolitní oblast zdobenou barevnými domy v karibském stylu, obchody se suvenýry a dlážděnými ulicemi. Čerstvé mořské plody můžete ochutnat v některé z plážových restaurací, přičemž mnohé z nich se řadí mezi ty nejlepší v zemi.

Jak se nejlépe dostat na Ambergris Caye?

Trajekty do San Pedro, hlavního města ostrova Ambergris Caye, vyplouvají z Belize City, které je od ostrovního přístavu vzdáleno jen 60 kilometrů, což v praxi znamená, že na lodi strávíte cca 90 minut. Stejně nezapomenutelnou plavbu s malebným výhledem na okolí zažijete z trajektu z městečka Caye Caulker, které se nachází jižně od zmíněného města San Pedro. Tato trasa představuje vhodnou volbu pro ty, kdo plánují prozkoumat nádherné ostrovy státu Belize.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na Ambergris Caye?

Co se počasí týká, je zde snad stále krásně. Začátkem února zažijete humrovou sezónu, v březnu a dubnu je zde období sucha, což znamená nižší pravděpodobnost, že se nakazíte např. malárií.

Populární provozovatelé trajektů

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Ambergris Caye