Trajekt z Barcelony do Ciutadelly

Trajektová trasa Barcelona Ciutadella spojuje Španělsko s Menorca a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Balearia se plaví 14 krát za týden s dobou trvání plavby kolem 4 hodin. zatímco Trajekty společnosti Grandi Navi Veloci se plaví 1 krát za týden, plavba trvá od 6 hod.

Celkově je tu 15 plaveb týden na trase z Barcelona Ciutadella mezi Španělsko a Menorca. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Barcelona - Ciutadella

Průměrné ceny na trase Barcelona Ciutadella

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Barcelona Ciutadella je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Barcelona

Barcelona patří do autonomní oblasti Katalánsko a je po Madridu druhým největším městem ve Španělsku. Barcelona je jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě a leží na pobřeží, mezi ústími řek Llobregat a Besos. Na západě město ohraničuje pohoří Serra de Collserola. V tomto krásném městě není nouze o památky nebo zážitky. Projděte se gotickou čtvrtí (v katalánštině "Barri Gotic"), kde většina budov pochází ze středověku a některé dokonce až z římské doby. Nejznámější stavbou je ale nepochybně majestátní kostel Sagrada Familia, ještě nedokončená stavba, která je ve výstavbě již od roku 1882. Kromě vzestupného trendu cestovního ruchu je město také populární destinací pro mnoho veletrhů i výstav a je také hlavním centrem pro sport, módu, vědu a umění.

Přístav v Barceloně má tři terminály a je populární pro trajekty směřující na Mallorcu, Ibizu, do Janova a Maroka (Tangier Med). Přístav také pojme mnoho výletních lodí připlouvajících přes Středozemní moře. Přístavní mola pro trajekty se nacházejí poměrně blízko centra města.

Průvodce přístavem Ciutadella

Minulost je stále cítit v každé části města, čí historie je napsána v jeho ulicích. Ciutadella byla dobyta vandaly a později se stala součástí byzantské Říší. Muslimové začali ji drancovat v 7. století, ačkoli okupace byla oficiálně ukončena v 10. století. Během muslimské nadvlády Medina Minurka změnila svůj název na Ciutadella a stala hlavním městem ostrova až do 1722, kdy Richard Kane přestěhoval soudy a vládní agentury do Maa. Francouzská vláda přinesla významný kulturní proud, který otevírá nejnovější nápady z Evropy. Španělská vláda, která následovala po druhé nadvládě Britů, dovolila městu uskutečnit své staré přání: obnovení své vlastní eparchie.
Celkově, Ciudadela vyrovnala se s tlakem cestovního ruchu a souvisejícího rozvoje.