Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 2659 tras a 693 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2.5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1.2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Menorca

Menorca je nejvíce low-key z Baleárských ostrovů, s nádhernými plážemi a historickými místy - ovšem nenajdete zde až tolik světoznámých nočních klubů jako jinde.

Ostrov se může pochlubit krásným pobřežím, a množstvím klidných bazénů s mořskou vodou vhodných pro děti, stejně jako odlehlými kamennými zátokami.

Ačkoli to tu nemůže konkurovat nočnímu životu na Ibize, bary a restaurace na Menorce určitě stojí za návštěvu. Například, "Cova d'en Xorio" sídlí uvnitř jeskyně vysoko nad mořem v Cala en Porter a je to ideální bar pro zábavu při nádherném západu slunce. Místní oblíbený nápoj je gin smíchán s hořkým citronem nazývaném "pomada".

Typická kuchyně sestává hlavně z čerstvých a zdravých středomořských produktů. Místní obědvají obvykle o druhé odpoledne a večera je vzácně před 9 hodinou. Určitě vyzkoušejte místní lahůdku - sýr Mahon nebo sladkosti známé jako "flaons".

Menorca je fantastická pro jízdu na kole, protože ostrov má 216 km ohromujícího pobřeží. Pokud navštívíte ostrov, ujistěte se, že jste navštívili město Old Ciutadella na západě. Můžete se zde projít po dlážděných uličkách a obdivovat koloniální architekturu. Je zde také nádherný trh, kde se prodávají čerstvé místní ryby.

Ideální čas na návštěvu Ciutadelly je během "Festes de Sant Joan" na konci června. Je to třídenní festival, který zahrnuje lidi pasoucích ovce, turnaj v jízdě na koni či ohňostrojů.

Pokud navštívíte hlavní město na východě, Mahon, tak je výlet do nedalekého Fort Marlborough nutností. Postavený v 18. století Brity, toto historické místo poskytuje fascinující pohled na koloniální minulost Menorky.

Z Barcelony, Valencie nebo Mallorcy jezdí trajekty do přístavu Ciutadella a Mahon. Plavba z Alcudia a Palmy na Mallorce trvá asi 2 hodiny a trajekty jezdí poměrně často. Přístav v Barceloně nabízí vysokorychlostní trajekty do Ciutadelly a Mahonu, zatímco plavby z Valencie trvají asi půl dne, s jednou plavbou týdně.

Tyto trasy jsou provozovány společnostmi Baleáry, Trasmediterranea a Iscomar, jejichž flotily jsou tvořeny velkými, pohodlnými a spolehlivými trajekty.

Číst více Číst méně

Populární provozovatelé trajektů

  • Trasmediterranea
    • Zjistit cenu
  • Balearia
    • Zjistit cenu

Trasy a přístavy v Menorca