COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Trajekty do Menorca

Španělský ostrov Menorca je druhý největší v rámci Baleárských ostrovů, jeho rozloha je 668 kilometrů čtverečných a hlavní město je Mahon.

Co dělat na ostrově Menorca?

Menorca nabízí spíše nádherné pláže a historická místa než světoznámé noční kluby. Ačkoli tento ostrov nemůže konkurovat nočnímu životu na Ibize, místní bary a restaurace stojí určitě za návštěvu. Například bar Cova d'en Xoroi najdete uvnitř jeskyně vysoko nad mořem, konkrétně v Cala en Porter. Takový západ slunce je z tohoto místa nepopsatelně úžasný.

Zdejší oblíbený nápoj je gin smíchaný s hořkým citronem - tento drink se jmenuje "pomada". Co se gurmánských zážitků týká, typická kuchyně je složená především z čerstvých a zdravých středomořských produktů. Místní obědvají obvykle ve dvě hodiny odpoledne a s večeří před devátou hodinou večer se setkáte jen vzácně. Určitě vyzkoušejte lokální lahůdky - sýr Mahon nebo sladkosti známé jako "flaons".

Menorca je oblíbená mezi cyklisty, a to vzhledem k 216 km dlouhému pobřeží. Ať už na kole, nebo bez něj, stojí za návštěvu město Old Ciutadella na západě ostrova. Můžete se zde projít po dlážděných uličkách a obdivovat jedinečnou koloniální architekturu. Je zde také nádherný trh, kde seženete mj. čerstvé ryby. Ideální doba pro návštěvu Ciutadelly je během třídenního festivalu Festes de Sant Joan, který se koná na konci června a během něhož můžete například vidět turnaj v jízdě na koni či ohňostroje.

Za zmínku stojí i hlavní město ostrova Mahon, které pro změnu leží na východě. Nedaleko něj je i pevnost Fort Marlborough, která byla postavena v 18. století Brity. Toto historické místo poskytuje fascinující náhled na koloniální minulost ostrova.

Jak se nejlépe dostat na ostrov Menorca?

Z Barcelony, Valencie nebo Mallorcy jezdí trajekty do přístavu Ciutadella a Mahon. Plavby z přístavů na Mallorce (Alcudia a Palmy) trvají asi dvě hodiny, trajekty vyplouvají poměrně často. Společnosti, které na těchto trasách zajišťují dopravu, jsou Balearia, Trasmediterranea.

Kdy je nejvhodnější rezervovat si místo na trajekt na ostrov Menorca?

Počasí je nejen na tomto ostrově, ale na celých Baleárských ostrovech, poměrně nestálé, a to ve srovnání s jinými španělskými ostrovy. Nejedná se o nic dramatického, občas se objeví osvěžující, jemný déšť. S příchodem zimy srážky narůstají.

Populární provozovatelé trajektů

    • 5 plavby denně 2 hod 15 min
    • Zjistit cenu
    • 12 plavby týdně 6 hod 15 min
    • Zjistit cenu

Na palubě trajektů

Zjistěte, jak to vypadá na palubě trajektu ještě před Vaší cestou

Informace o lodi, videa & recenze

Trasy a přístavy v Menorca