Carteret - Jersey je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 3325 tras a 764 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Francie na Jersey

Provozovatelé trajektů na trase Carteret - Jersey

    • 3 plavby týdně 1 hodina 5 min
    • Zjistit cenu

Průvodce přístavem Carteret

Carteret je přístavní město a oblíbené letovisko v severozápadní Francii. Město, jehož historie sahá zpět do římských dob, se rozvinulo do dovolenkového resortu během období Belle Epoque, kdy se prázdniny u moře staly moderní. V roce 1921 bylo město klasifikováno jako "turistické město" a od roku 1995 je držitelem modré vlajky, což je označení udělováno střediskům, které dodržují konkrétní ekologické normy. Města Carteret a Barneville-sur-Mer byly sloučeny do jedné obce v roce 1965.

Přístav Carteret je současný přístav pro Barneville-Carteret. Někdy je označován jako "přístav ostrovů" a je umístěn na pravém břehu ústí řeky Gerfleur, na konci Cape Carteret. Velké molo a jižní hráz byly dokončeny v roce 1880 a hned následující rok začal jezdit trajekt na ostrov Jersey. V roce 1945 byl malý přístav, který se používal jako úkryt pro rybáře během přílivu, pomocí ženistů z 280. amerického praporu umístěného v Carteret rozšířen.


Průvodce přístavem Jersey

Jersey je závislé území britské koruny v Lamanšském průlivu u pobřeží Normandie. Spolu s Guernsey tvoří seskupení známé jako Normanské ostrovy.
Obrana všech těchto ostrovů je zodpovědnost Spojeného království. Nicméně, Jersey není součástí Spojeného království ani Evropské unie, ale je poněkud samostatným vlastnictvím koruny.
Prehistorické doby Jersey produkovaly bohaté dědictví artefaktů. Zbytky velkého francouzského lesa, který existoval před více než 10.000 lety, kdy ostrov byl částí kontinentu, lze ještě dnes vidět v Saint Ouen během odlivu. Na ostrově byly nalezeny pozůstatky osídlení neandertálců ze středního paleolitu.