Trajekt z Carteretu na Jersey

Linka Carteret Jersey spojuje Francie s Jersey. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Manche Iles Express. Plavba probíhá 4 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 1 hodina 15 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Carteret Jersey se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Carteret - Jersey

Průměrné ceny na trase Carteret Jersey

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných lístků zaplacené našimi zákazníky na této trase. Ceny jsou za osobu.

Průvodce přístavem Carteret

Carteret je přístavní město a oblíbené letovisko v severozápadní Francii. Město, jehož historie sahá zpět do římských dob, se rozvinulo do dovolenkového resortu během období Belle Epoque, kdy se prázdniny u moře staly moderní. V roce 1921 bylo město klasifikováno jako "turistické město" a od roku 1995 je držitelem modré vlajky, což je označení udělováno střediskům, které dodržují konkrétní ekologické normy. Města Carteret a Barneville-sur-Mer byly sloučeny do jedné obce v roce 1965.

Přístav Carteret je současný přístav pro Barneville-Carteret. Někdy je označován jako "přístav ostrovů" a je umístěn na pravém břehu ústí řeky Gerfleur, na konci Cape Carteret. Velké molo a jižní hráz byly dokončeny v roce 1880 a hned následující rok začal jezdit trajekt na ostrov Jersey. V roce 1945 byl malý přístav, který se používal jako úkryt pro rybáře během přílivu, pomocí ženistů z 280. amerického praporu umístěného v Carteret rozšířen.