Trajekt z Cavo do Piombina

Trajektová trasa Cavo Piombino spojuje Elba s Itálie a nyní je provozovaná 2 lodními společnostmi. Trajekt společnosti Moby Lines se plaví 5 krát za den s dobou trvání plavby kolem 30 minut. zatímco Trajekty společnosti Toremar se plaví 5 krát za den, plavba trvá od 20 min.

Celkově je tu 10 plaveb den na trase z Cavo Piombino mezi Elba a Itálie. Porovnejte a získejte nejlepší cenu na dobu, kdy chcete cestovat již nyní.

Provozovatelé trajektů na trase Cavo - Piombino

Průměrné ceny na trase Cavo Piombino

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Cavo Piombino je auto a 1 cestujíci.

Průvodce přístavem Cavo

Cavo je přímořské letovisko na ostrově Elba na západním pobřeží Itálie ve Středomoří.
Cavo je známé pro své písečné pláže, které se táhne až do Capo Castello, kde můžete objevit zříceniny římského osídlení 1. st. před Kristem.

Průvodce přístavem Piombino

Italské město Piombino bylo starověkým přístavem Felesia, v současné době nabízí svým návštěvníkům mnoho krás, díky nimž mohou cestovatelé plně docenit úžasné pobřeží tohoto města. Přírodní terasa Piazza Bovio nabízí ohromující výhled na moře, starý přístav představuje pro návštěvníky ideální místo k posezení a sledování rybářského dění spolu s každodenní dražbou. Pro město Piombino jsou typické dlážděné ulice, které jsou lemovány restauracemi a vinárnami, kde lze ochutnat lahodné místní jídlo i víno. Pravdou zůstává, že má tento region silné spojení s gastronomií, kam spadá mimo jiné tamní oblíbená Baccala s brambory, speciálně upravené lokální ryby jako např. Cacciucco, sépie a dušené či plněné mušle. V piombinské čtvrti pojmenované Malá Paříž (Little Paris), která nese svůj název od doby vlády Elisy Bonaparte, je stále k vidění řada historických budov. Tyto stavby slouží jako vzpomínka na význam města během období středověku a renesance. Jako příklad těchto budov je Rivellino, Palazzo Nuovo a hrad z 16. století, který brání město a který postavil Cesare Borgia.

Z přístavu Piombino odjíždí trajekty přímo na ostrovy toskánského souostroví (ostrov Elba je vzdálen pouhých 10 km od pobřeží), stejně jako na Sardinii a Korsiku.