COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Rio Marina - Piombino je jedna z našich nejpopulárnějších tras - lístky se během sezóny rychle vyprodávají.
Rada: Nečekejte do poslední chvíle! Rezervujte ještě dnes, abyste měli k dispozici termín dle Vašich představ.

Proč využít
Direct Ferries?

Výběr z 4412 tras a 901 přístavů po celém světě

Společnost si získala důvěru 2,5 milionů zákazníků

Zajišťujeme více než 1,2 milionu plaveb ročně

Pro naše zákazníky kontrolujeme více než 1 milión cen denně

Alternativy trajektů z Rio Marina do Piombino

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Elby do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Rio Marina - Piombino

    • 8 Sailings Daily 45 min
    • Get price

Trajekt z Rio Marina do Piombino

Linka Rio Marina Piombino spojuje Elba s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Toremar. Plavba probíhá 56 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 45 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Rio Marina Piombino se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Průvodce přístavem Rio Marina

Na italském ostrově Elba se nachází oblast Rio Marina, která je součástí provincie Livorno v Toskánsku. Ačkoli byla tato lokalita poprvé osídlena v 15. století, vesnice začala opravdu růst až v 18. století, kdy došlo k poklesu pirátství v této oblasti. Rio Marina leží na východní straně Elby a je obklopena kopci červené barvy, kterou v minulosti způsobila těžba oxidů železa. Dnes je Rio Marina vyhledávanou turistickou destinací, která si mezi návštěvníky vybudovala kvalitní pověst díky svým službám, které turistům nabízí. Kostel San Rocco je oblíbenou pamětihodností stejně jako věž v přístavu, kterou si v roce 1534 objednal Giacomo V Appiano. Věž má osmihrannou základnu a sloužila jako vyhlídková a obranná stavba. Na ostrově je i park plný minerálů (the Mineral Park).

Trajekty směřují z tohoto přístavu do měst Pianosa a Piombino.


Průvodce přístavem Piombino

Italské město Piombino bylo starověkým přístavem Felesia, v současné době nabízí svým návštěvníkům mnoho krás, díky nimž mohou cestovatelé plně docenit úžasné pobřeží tohoto města. Přírodní terasa Piazza Bovio nabízí ohromující výhled na moře, starý přístav představuje pro návštěvníky ideální místo k posezení a sledování rybářského dění spolu s každodenní dražbou. Pro město Piombino jsou typické dlážděné ulice, které jsou lemovány restauracemi a vinárnami, kde lze ochutnat lahodné místní jídlo i víno. Pravdou zůstává, že má tento region silné spojení s gastronomií, kam spadá mimo jiné tamní oblíbená Baccala s brambory, speciálně upravené lokální ryby jako např. Cacciucco, sépie a dušené či plněné mušle. V piombinské čtvrti pojmenované Malá Paříž (Little Paris), která nese svůj název od doby vlády Elisy Bonaparte, je stále k vidění řada historických budov. Tyto stavby slouží jako vzpomínka na význam města během období středověku a renesance. Jako příklad těchto budov je Rivellino, Palazzo Nuovo a hrad z 16. století, který brání město a který postavil Cesare Borgia.

Z přístavu Piombino odjíždí trajekty přímo na ostrovy toskánského souostroví (ostrov Elba je vzdálen pouhých 10 km od pobřeží), stejně jako na Sardinii a Korsiku.