Trajekt z Douglasu do Dublinu

Linka Douglas Dublin spojuje ostrov Man s Irsko. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Steam Packet. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 2 hodin 55 minut.

Doba a frekvence plavby na trase Douglas Dublin se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Provozovatelé trajektů na trase Douglas - Dublin

Průměrné ceny na trase Douglas Dublin

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Douglas Dublin je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Douglas

Douglas je hlavním městem ostrova Man a jeho největším městem. Je centrem ostrova pro lodní dopravu, nakupování a zábavu. To je sídlo vlády ostrova a jeho finanční centrum. Douglas se nachází v zátoce na východním pobřeží ostrova, na soutoku dvou řek - Do a Glass (od nichž dostal své jméno). Střed města má spíše mírné údolí, zatímco severozápadní a jihovýchodní části jsou kopcovité. Město je obklopeno několika menšími městy a obcí.
Douglas byl hlavním městem ostrova Man od roku 1863, předtím hlavním městem byl Castletown, se kterým jeho teď spojuje železnice. V Douglas sídlí Tinvald - jeden z nejstarších parlamentů na světě.

Průvodce přístavem Dublin

Dublin je hlavní a největší město v Irsku, nachází se v blízkosti středu východního pobřeží Irska, při ústí řeky Liffey. Dublin je hlavním městem Irska již od středověku.
Dublin je taký hlavním přístavem země v Irském moři. Pokládá se, že první zmínky o Dublinu byly vyrobeny v 140 r. n.l. Ptolemaiosem, který odkazoval na keltské sídliště Eblana Kivitas. Současné město bylo založeno Skandinávci v roce 841 a stalo se baštou a království Vikingů na ostrově.
V 1169 r. Dublin dostal se pod kontrolu Britů a od té doby se stal centrem různých konfliktů a válek po celá staletí.
Dublin je známý pro své historie pivovarnictví a je domovem mnoha slavných spisovatelů: Bernard Shaw, Oskad Wilde, Jonathan Swift, a samozřejmě, James Joyce.