Trajekt z Durres do Trieste

Linka Durres Trieste spojuje Albánie s Itálie. V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, Adria Ferries. Plavba probíhá 1 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 36 hodin.

Doba a frekvence plavby na trase Durres Trieste se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.

Alternativy trajektů z Durres do Trieste

Pro více informací navštivte, prosím, naši stránku Trajekty z Albánie do Itálie

Provozovatelé trajektů na trase Durres - Trieste

  • Adria Ferries
    • 1 plavba týdně 36 hod
    • Zjistit cenu

Průměrné ceny na trase Durres Trieste

Uvedené ceny představují průměrné ceny jednosměrných jízdenek zakoupených našimi zákazníky. Nejběžnější typ rezervace na trase Durres Trieste je auto a 2 cestující.

Průvodce přístavem Durres

Drač (alb. Durres) je přístavní město, které leží asi 33 km západně od hlavního města Tirana. Je to nejstarší a druhé největší město Albánie, které je důležitým hospodářským centrem. Město leží na pobřeží jedné z nejužších oblastí v Jaderském moři, přičemž italský přístav Bari je od něj vzdálen asi 300 km a přístav Brindisi 200 km.

Památky ve městě zahrnují hlavní knihovnu, kulturní centrum s divadlem Aleksander Moisiu, divadlo Estrada, loutkové divadlo a filharmonii. Návštěvníkům, kteří mají rádi historii nabízí město velký počet muzeí - archeologické muzeum, Royal Villa of Durres a muzeum historie.

V Dračí najdete i starobylé městské opevnění, katedrálu a největší amfiteátr na Balkáně, který se nachází v blízkosti přístavu. I když je jeho část v současnosti zastavěná domy, uvažuje se o jeho zapsání na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Trajekty z přístavu Brač směřují do Bari, Ancony, Terstu a Brindisi.

Průvodce přístavem Trieste

Trieste je město a přístav v severovýchodní Itálii, který se nachází na konci úzkého pásu země ležící mezi Jaderským mořem a italskou hranicí se Slovinskem.
Trieste byl kdysi velmi vlivným a mocným centrem politiky, literatury, hudby, umění a kultury za rakousko-uherské vlády, ale jeho hodnota klesla do úpadku do konce 20. století a proto turisté dávají přednost slavnějším italským městům, jako jsou Řím a Milán.
Trieste, nicméně, je okouzlující a nedoceněné město s krásnou a klidnou lokalitou, téměř východní evropskou atmosférou, kde je mnoho barů a kaváren s úžasnou architekturou a krásným výhledem na moře.